DWA DRUGIE MIEJSCA LUZIŃSKICH TENISISTEK

DWA DRUGIE MIEJSCA LUZIŃSKICH TENISISTEK

tens2015004W ubiegłą niedzielę w Elblągu odbył się IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezydenta Miasta. W zawodach wzięło udział blisko 100 zawodników i zawodniczek z takich miast jak: Olsztyn, Gdańsk, Nowy Dwór Gdański, Gronowo Elbląskie, Człuchów, Iława, Chojnice, Pelplin, Ostróda, Elbląg oraz liczna grupa zawodników z Kaliningradu (Rosja), co uczyniło turniej międzynarodowym. Kategorie rozgrywano bez podziału na płeć.
W turnieju wystąpiły dwie zawodniczki KTS-K GOSRiT LUZINO Magda i Katarzyna Płotka. Startująca w kategorii do lat 14 Magda po wygraniu kolejno pięciu meczy dotarła do finału, w którym to spotkała się z zawodnikiem z Rosji. Po bardzo zacietym i stojącym na wysokim poziomie pojedynku nasza zawodniczka uległa 3:1 (11:9, 8:11, 12:10, 13:11) i zajęła drugie miejsce. Natomiast startująca w kategorii junior Katarzyna Płotka również dotarła do finału, w którym spotkała się z zawodniczką z Rosji. Mecz finałowy był bardzo zacięty i wyrównany, a naszej zawodniczce zabrakło odrobiny przysłowiowego szczęścia w końcowych momentach spotkania. Mecz zakończył się zwycięstwem Rosjanki 3:2, a decydującego piątego seta Luzinianka przegrała do szesnastu (11:7, 9:11, 12:10, 8:11, 18:16).

Klasyfiakcja końcowa kat. do lat 14:

1. Nikita Timofeer- Rosja
2. Magda Płotka- KTS-K GOSRiT Luzino
3. Arina Zabusova- Rosja

Klasyfikacja końcowa kat. Junior:

1. Luiza Guchina- Rosja
2. Katarzyna Płotka- KTS-K GOSRiT Luzino
3. Damian Stalewski- MLEXER Elbląg

W każdy wtorek i czwartek o godz. 17 sekcja KTS-K GOSRiT Luzino serdecznie zaprasza chętnych na treningi tenisa stołowego.
Piotr Klecha GOSRIT Luzino