„Drogołazy” Sierakowice

„Drogołazy” Sierakowice

Nordic Walking zna każdy ale nie każdy wie, że chodzenie o kijkach w grupie jest bardziej korzystne niż chodzenie w samotności. Prawidłowe używanie kijków poprawia koordynację oraz wpływa na wzmocnienie mięśni szkieletowych dlatego, że wymuszają prawidłową postawę ciała.

Zalety uprawiania Nordic Walking:
– Pomaga schudnąć
– Odciąża kręgosłup i stawy
– Zapobiega osteoporozie
– Wzmacnia mięśnie
– Reguluje ciśnienie krwi
– Poprawia samopoczucie
– Rozładowuje stres i napięcie
– Nie wymaga specjalistycznego sprzętu

W odpowiedzi na liczne sygnały powstała grupa „Drogołazy” , instruktorzy Marian i Justyna Wnuk-Lipińscy prowadzą zajęcia w każdy wtorek spotykając się w różnych zakątkach Gminy Sierakowice.

– Gmina Sierakowice jest bogata w drogi leśne czy ścieżki jeszcze nie przetarte, chcemy wskazać naszym uczestnikom te kierunki w których normalnie by nie poszli. Chodzimy na różnych trasach na różnych odległościach, nie tylko skupiamy się na prawidłowych aspektach i technikach ale chcemy też zwiedzać nasze okolice bo są przepiękne, np. Ścieżka Edukacyjna, okolice Dworku na Błotach, Źródła Słupi na Dąbrowie

Instruktorzy jednocześnie założyciele grupy „Drogołazy” Sierakowice mają plany na przyszłość co z pewnością przełoży się na duże korzyści dla lokalnej społeczności.