Daniel Kryzel mistrzem Polski młodzików! – Radom

Daniel Kryzel mistrzem Polski młodzików! – Radom

borzytu2015009

Sensacyjna informacja dotarła z Radomia. Daniel Kryzel zdobył tytuł mistrza Polski młodzików w biegu na 2000m. Zawody odbywały się w Radomiu w bardzo trudnych warunkach pogodowych, było zimno i padał deszcz. Uczeń gimnazjum w Kołczygłowach w ostatnim czasie pokazywał rosnącą formę. W każdym starcie poprawiał rekordy życiowe (600m, 1000m, 2000m na zawodach międzywojewódzkich).

Taktyka była ustalona na bieg w mocnym tempie . Od początku Daniel biegł w czołówce i czekał na wskazówki trenera Ścigały. Na trzecim okrążeniu próbował rozciągać stawkę. Na kolejnym okrążeniu został wyprzedzony . Ostatnie 300m to atak zawodnika w czołowej grupie i przejście z 4 lokaty na prowadzenie, przyspieszanie oraz utrzymanie zwycięskiej pozycji. Wynik na mecie 5,51,4 to nowy rekord poprawiony o 4 sekundy ( 71, 75, 70, 70, 64 sek to czasy kolejnych rund . Wśród startujących zawodników Daniel posiadał przed mistrzostwami 4 ranking wynikowy. W historii startów naszych zawodników w Małym Memoriale J. Kusocińskiego zdobyliśmy wcześniej dwa tytuły mistrzowskie na tym dystansie. W 1998 roku wygrał w Kielcach prezes naszego klubu Pan Jarosław Wrycza ( brązowym medal miał wtedy kolega klubowy trener Grzegorz Dorszyński). W 2002 w Siedlcach triumfował Dariusz Złotek. W ubiegłym roku mistrzynią MMJK na 1000m była Beata Topka. Gratulujemy zawodnikowi i Pani Joannie Kalinowskiej , która dostrzegła i szlifowała talent ambitnego biegacza!

Wywiad z Danielem Kryzlem:

Gdzie się aktualnie uczysz, jakie masz plany edukacyjne na przyszłość ?

Aktualnie uczę się w ZS w Kołczygłowach, po gimnazjum mam zamiar kontynuować naukę w liceum ogólnokształcącym w Bytowie na kierunku biol-chem. Następnie chciałbym iść na studia, ale obecnie jeszcze nie wiem na jakie.

Jak oceniasz realizację założeń taktycznych w biegu, czy łatwo było rywalizować w finale ?

Założenia trenera były bardzo dobre, podczas biegu kierował mnie i mówił co mam robić. Rywalizacja nie była łatwa, Ponieważ aż 7 zawodników łamało 6:00min.

Od kiedy trenujesz ?

Trenuję od 1 klasy szkoły podstawowej. Kolega z klasy zachęcił mnie abym zapisał się na SKS prowadzone przez Joannę Kalinowską (moja pierwsza trenerkę). Jednak nie było wtedy dla mnie miejsca, co mnie nie zniechęciło i na początku 2 klasy zapisałem się i regularnie chodziłem na treningi.

Jakie dystanse preferujesz , w jakiej konkurencji chciałbyś się specjalizować ?

Obecnie startuję na 2km, jednak co roku dystans ten wzrasta, a ja chciałbym biegać jak najdłuższe dystanse

Czy jesteś zaskoczony tym sukcesem , czy marzyłeś o złotym medalu , przewidywałeś taki rezultat?

Do Radomia jechałem z 4 wynikiem w Polsce. Bardzo chciałem zdobyć medal, a założenie było żeby dać z siebie 110%. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się wbiec na metę jako pierwszy .

Jak często trenujesz ? ile czasu zajmuje Tobie trening ?

Trenuję zazwyczaj 6 razy w tygodniu, a trening zajmuje mi średnio godzinę dziennie.

Gdzie trenujesz i z kim ?

Zazwyczaj trenuję w Kołczygłowach i biegam po tamtejszych polach z moim klubowym kolegą – Jakubem Struniawskim.

Czy masz jakieś wzory zawodników,  sportowych idoli ?

Moimi idolem sportowym jest Mohamed Farah.

Jakie są Twoje cele sportowe , na kolejny rok i całą karierę ?

Moim celem na przyszły rok jest zakwalifikowanie się ma mistrzostwa Europy juniorów młodszych w Tibilisi.

Czy chcesz komuś zadedykować złoty medal, podziękować ?

Chciałbym podziękować Joannie Kalinowskiej, ponieważ dzięki niej zaczęła się moja przygoda że sportem, oraz mojemu trenerowi Jarosławowi Ścigale, który opracował mój plan treningowy na tegoroczny sezon oraz podczas biegu podawał mi bardzo ważne wskazówki taktyczne .

Czy w Twojej rodzinie są jakieś tradycje sportowe?

Niestety nie. Jako pierwszy w rodzinie osiągam takie sukcesy.

Czy oprócz biegania masz inne zainteresowania ?

Bieganie jest moją jedyną pasją.

 

Źródło: ZS Borzytuchom