Damian Sławek wicemistrzem Torowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy

Damian Sławek wicemistrzem Torowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy

Damian Sławek – GKS CARTUSIA Kartuzy  (Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży LZS) srebrnym medalistą Torowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy w konkurencji Eliminator! Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym odbywały się w dniach 18-23.07.2017 w portugalskiej Anadii. Nasz zawodnik był jednym z pięciu Polaków, którzy stanęli na podium pierwszego dnia czempionatu kategorii U23.

W wyścigu eliminacyjnym wystartowało 16 zawodników, którzy po kolei odpadali z rywalizacji. Damian pojechał świetnie i utrzymał się aż do końca, a finałowy pojedynek stoczył z reprezentantem gospodarzy. Rui Oliveira zachował na końcówkę więcej sił i to on sięgnął po złoto, a Sławkowi przypadł srebrny medal, z którego niewątpliwie może być bardzo zadowolony.

Świeżo upieczony wicemistrz Europy podczas mistrzostw będzie miał jeszcze jedną szansę – wystartuje też w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Sekcję kolarską GKS Cartusia Kartuzy reprezentuje w Portugalii również Sebastian Malecki – w roli mechanika i asystenta trenera polskich torowców.