DAMIAN METZA najlepszy w Pucharze Polski Kadetów!

DAMIAN METZA najlepszy w Pucharze Polski Kadetów!

W Warszawie na Targówku odbył się I Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Cartusię reprezentowali Aleksander Mielewczyk, Nikodem Drewa, Damian Metza i Jakub Hildebrandt. Młodzi następcy naszych Mistrzów zaprezentowali się na bardzo dobrym poziomie. Wszystkie waliki wygrał Damian Metza w kategorii 63 kg, co otwiera mu drogę do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy lub Świata, o ile powtórzy ten wynik
w Mistrzostwach kraju. Damian czasie wziął się w ostatnim czasie do roboty, czego skutki wyraźnie odczuli jego przeciwnicy. Po raz pierwszy wygrał w kadetach imprezę tej rangi. Młodsi koledzy też stanęli na wysokości zadania. Aleksander Mielewczyk mimo, że jest najmłodszym zawodnikiem w kategorii 54 kg zajął III miejsce przegrywając tylko jeden pojedynek. Nikodem Drewa- mimo wygranych 4 walk i Jakub Hildebrandt – mimo wygranych 3 walk przegrali po 2 pojedynki zajmując VII i VIII miejsce w swoich kategoriach. Miejsca te są dobrym wynikiem biorąc pod uwagę, że jest to ich pierwszy start w kadetach.

W najbliższą sobotę 14 marca zapraszamy do Sali Gimnazjum nr 1 w Kartuzach, w której odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach. Początek walk godz. 10.00, godz. 15.00 otwarcie połączone ze zdjęciem, do którego organizatorzy zapraszają wszystkich byłych i obecnych działaczy, trenerów i zawodników. W trakcie imprezy wystąpi zespół Strefa 50 i Młodzieżowa Orkiestra z Łapalic. Strefa 50 nagrała piosenkę Mistrz Sportu GKS CARTUSIA Kartuzy.

Info Cartusia Zapasy
A. Pryczkowski