Damian Metza Międzynarodowym Mistrzem Polski Kadetów!

Damian Metza Międzynarodowym Mistrzem Polski Kadetów!

nowypr_2015_003Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów zapasach stylu klasycznym w Kostrzynie Nad Odrą

W dniach 10-12 kwietnia 2015 w Kostrzynie Nad Odrą odbył się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów zapasach stylu klasycznym wystartowało 233 zawodników z 39 klubów. Oto wyniki zawodników naszych klubów:

Kadet

Kategoria 42 kg
1.miejsce Artur Szczęsny ZKS Miastko

Kategoria 46 kg
1.miejsce Filip Petrończak ZKS Miastko

Kategoria 58 kg
13.miejsce Arkadiusz Bronk GKS Kartuzy

Kategoria 63 kg
1.miejsce Damian Metza GKS Kartuzy
10.miejsce Jakub Hildebrandt GKS Kartuzy
13.miejsce Nikodem Drewa GKS Kartuzy
15.miejsce Jakub Bednarz ZKS Miastko

Kategoria 69 kg
12.miejsce Paweł Zabłocki ZKS Miastko
19.miejsce Piotr Zabłocki ZKS Miastko

Kategoria 76 kg
3.miejsce Hubert Rudnik ZKS Miastko

Junior

Kategoria 66 kg
21.miejsce Krystian Wika GKS Kartuzy
22.miejsce Sebastian Bir GKS Kartuzy

Kategoria 74 kg
7.miejsce Krzysztof Niklas GKS Kartuzy

Kategoria 84 kg
5.miejsce Jędrzej Wiśniewski GKS Kartuzy
12.miejsce Oskar Mejer GKS Kartuzy

Był to bardzo ważny start dla Damiana Metza. Po zwycięstwie w Pucharze Polski potwierdził swoją klasę wygrywając wszystkie swoje walki w Mistrzostwach Polski, co stawia go na pozycji pierwszej wśród pretendentów na Mistrzostwa Europy i Świata w kategorii kadet. Jest to jego pierwszy tytuł Mistrza Polski, z którego wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni.

A. Pryczkowski

Artur Szczęsny w kategorii wagowej do 42 kg. Pokonał wszystkich swoich przeciwników wysoko na punkty. W walce finałowej wygrał z Filipem Januszewskim (Sokół Lubawa) na punkty 9:0.
Drugi złoty medal wywalczył Filip Petrończak w wadze do 46 kg. Filip we wszystkich walkach pokonał swoich przeciwników wysoko na punkty. W finale wygrał z Szymonem Kwapińskim (Atletic Wola Krzysztoporska) wysoko na punkty 10:2.
Brązowy medal wywalczył Hubert Rudnik w wadze do 76 kg. Hubert przegrał tylko jedną walkę z Piotrem Dukiem (Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle – późniejszym zwycięzcą tej kategorii wagowej) na punkty 3:7. W walce o brąz położył na łopatki Grzegorza Steina (Legia Warszawa).

K. Wanke:
Moi podopieczni walczyli bardzo dobrze. Szczególnie Filip Petrończak i Artur Szczęsny, którzy nie dali najmniejszych szans na zwycięstwo swoim przeciwnikom.
Bardzo mnie cieszy zwycięstwo Artura i Filipa, które przybliżyło ich do reprezentowania Polski w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata Kadetów.

Więcej zdjęć w galerii