Cykl MH AUTOMATYKA POMERANIA MTB MARATON zainaugurował w gminie Luzino

Cykl MH AUTOMATYKA POMERANIA MTB MARATON zainaugurował w gminie Luzino

To były długo wyczekiwane zawody przez wszystkich miłośników kolarstwa. Przede wszystkim był to pierwszy poważny start dla wielu po przerwie zimowej. Wysoka frekwencja ponad 350 osób oraz świetna pogoda i idealne warunki w lesie sprawiły, że edycja w Barłominie ( gmina Luzino)  przejdzie niewątpliwie do historii.

Koronny dystans wynosił blisko 60km i 1800m w pionie. Na mniejszym dystansie SPEED uczestnicy mieli do pokonania 33km i około 1000m w pionie. Organizator w tym roku dołożył do znanej każdemu trasy aż dwa odcinki techniczne – pełne singli, sztywnych podjazdów oraz niebezpiecznych zakrętów.

Dobre warunki na trasie sprzyjały rozwijaniu wysokich prędkości a zwycięzca dystansu MEGA Dominik Jakubowski z KK DZIKI TEAM KWIDZYN pokonał ją ze średnią ponad 24,4km/h w czasie 2h32min! Podium uzupełnili Jacek Wylężek i Michał Bogdziewicz oboje z BOGDZIEWICZ TEAM CUMULUS.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Adrianna Osińska z WYSEPKA TEAM a tuż za nią toczyła się zacięta walka do końca o drugą i trzecią lokatę tak więc podium uzupełniają: Anna Kołatka z KK DZIKI TEAM KWIDZYN oraz Magdalena Mikulska z NBIKE ACADEMY.

Dystans SPEED to jak zwykle zacięta rywalizacja do samego końca. W niedużych odstępach czasowych na mecie meldują się kolejno: Arkadiusz Petka z KLUB KOLARSKI LEW LĘBORK, Damian Ciba z TAKO TEAM oraz Piotr Rychlik  z  BOGDZIEWICZ TEAM / SPONSOR: AIR-NET (WWW.AIR-NET.GDA.PL).

Ciekawym rezultatem skończyła się rywalizacja kobiet na tym dystansie. Otóż dwa najwyższe stopnia podium zajęły zawodniczki z KLUBU KOLARSKIEGO LEW LĘBORK: Wiktoria Klawitter oraz Zosia Rzeszutek. Podium zaś uzupełniła Justyna Kaszubowska-Teofilak z TAKO TEAM. Gratulujemy!

Podczas cyklu MTB Pomerania Maraton prowadzona jest również klasyfikacja najlepszego zawodnika Pomorskiego Zrzeszenie LZS, gdzie najszybszy wśród mężczyzn był Gustaw Ostajewski (KLIF TEAM), a wśród kobiet Lena Wesołowska ( GKS Cartusia Kartuzy).

Gospodarzem zawodów był kompleks STAJNIA BARŁOMINO, który jest świetnym miejscem z ogromnym zapleczem do przygotowania imprez sportowych. Uczestnicy w miasteczku zawodów mogli skorzystać z oferty sklepiku organizatora, gdzie były i będą na kolejnych edycjach możliwe do zakupu: Koszulki Discover Pomerania, żele, okulary BLIZ, liczniki oraz akcesoria od MEILAN, lampki od Nitecore oraz skarpetki CAT. Dodatkowo uczestnicy mogli skorzystać ze strefy finiszera ufundowanej przez RED BULL POLSKA oraz także napić się piwa LECH FREE ACTIVE.

Nagrody wręczali Wójt Gminy Luzino Jarosław Wejer, Dyrektor GOSRiT Luzino i  Prezes Pomorskiego LZS  Piotr Klecha oraz Krzysztof Krempeć właściciel kompleksu jeździeckiego w Barłominie.

Warto dodać, że w klasyfikacji generalnej zbierając punkty każdy uczestnik ma szanse na nagrodę rzeczową lub finansową oraz stanąć do losowania kuponu wartego 2.000zł na budowę kół ufundowanego przez sponsora firmę KOŁO-KOŁA.

Sponsorami wydarzenia byli: MH AUTOMATYKA, CST POLAND, MAŁA CZARNA, MPL TECHMA, KREFTA, 4YOURBIKE, 4SPORTLAB, BLIZ POLSKA, REVOLTT TECH, MEILAN, RED BULL, RAMIRENT, U IGORA SERWIS, ELVELO, WODA NATA, SECURITY PREMIUM, LECH FREE, CUKIERNIA KRZYSZTOF WENTA, BUD ROB, LASY PAŃSTWOWE, MAKO TSL, AEROGREASE, CYCLING POINT, BIOMECHANIKA KOLARSKA PIOTR GRZYB, NITECORE, EXTRAWHEEL, BOMBUS ENERGY, LECH FREE, ZIAJA, SOUL KOZAK, KOŁO KOŁA, FOOTBALANCE, NOVA 2 RIDE, MOTYWARTOR, PAWEŁ OLCZYK TRENER, STAJNIA BARŁOMINO,

Impreza została medialnie nagłośniona dzięki: TRÓJMIASTO.PL, RMF MAXXX, NAMTB.PL

Impreza została dofinansowana przez Pomorski LZS ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Gminę Luzino i Powiat Wejherowski