Bursztyn Cup Junior F1 rocznik 2012 i młodsi

Bursztyn Cup Junior F1 rocznik 2012 i młodsi

W dniu 06.12.2020 rozgrywany był turniej BURSZTYN CUP 2020 w kategorii wiekowej 2012 i młodsi. W turnieju udział wzięło 9 drużyn ( 10 drużyna pomimo zapowiedzi nie dojechała). Dziewięć drużyn podzielonych zostało na dwie grupy : A 5 drużyn i B 4 drużyny.

Tabela grupy A:

1. ENERGA GRYF I Słupsk

2. UKS SPARTA SYCEWICE

3. FUTBOLAKI II Słupsk

4. SALOS Słupsk

5. UKS GAP Bruskowo Wlk.

Tabela grupy B :

1. FUTBOLAKI I Słupsk

2. UKS ORLIKI Kończewo

3. ENERGA GRYF II Słupsk

4. LUKS ŻELKI Żelkowo

W meczu finałowym spotkały się : ENERGA GRYF I Słupsk i FUTBOLAKI I Słupsk. Po wyrównanym i emocjonującym meczu padł wynik 2:2, w serii rzutów karnych lepsi byli młodzi Gryfici wygrywając 2:1. W meczu o trzecie miejsce zagrały drużyny UKS ORLIKI Kończewo i UKS SPARTA Sycewice w derbach gminy Kobylnica padł wynik 1:0 dla Kończewa. Aby wyłonić zdobywcę miejsca piątego zagrano mecz i rewanż pomiędzy drużynami FUTBOLAKI II Słupsk i ENERGA GRYF II Słupsk.

W obu spotkaniach lepsi okazali się zawodnicy trenerów Miastkowskiego i Karola Kublik uzyskując wyniki 3:0 i 4:1. W spotkaniach o miejsca 7-9 trzy drużyny rozegrały pomiędzy sobą mini turniej. I tu najlepsi byli młodzi Salezjanie, miejsce ósme dla UKS GAP Bruskowo Wielkie, a pozycja dziewiąta dla LUKS ŻELKI Żelkowo. Zauważyć należy że w drużynie z Żelkowa było kilka dziewczynek. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Krzysztof Nitka z FUTBOLAKI II Słupsk który zdobył 7 bramek. Najlepszy bramkarz to Igor Kozłowicz z AP ENERGA GRYF I Słupsk, za najlepszego zawodnika turnieju uznano Kacpra Kublika z FUTBOLAKI I Słupsk. W turnieju strzelono 64 bramki w 25 meczach. Na parkiecie wystąpiło 95 zawodniczek i zawodników.

Impreza dofinansowana przez Pomorskie Zrzeszenie LZS ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego.

A już w dniach 12 i 13 grudnia 2020 ostatnie dwa turnieje. Informacje wkrótce.