Magda Płotka brązową medalistką Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym

20160619_130218W dniach 17-19 czerwca 2016 r. w Pleszewie (woj. wielkopolskie) odbyły się Mistrzostwa Polski LZS w Tenisie Stołowym. Do zdobycia były medale w czterech kategoriach: młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec. Wśród 166 uczestników mistrzostw z 12 województw w zawodach wystąpiły dwie zawodniczki KTS-K GOSRiT LUZINO Magda i Katarzyna Płotka.

Startująca w kategorii kadetek Magda odniosła ogromny sukces zdobywając brązowy medal. Mistrzynią Polski została A. Paszek (KTS MOKSiR Zawadzkie), z którą Magda stoczyła w półfinale zacięty pojedynek ulegając 3:1 (4, -9, 14, 5). Następnie w meczu o trzecie miejsce luzinianka pokonała 3:1 (7, 10, -9, 3) K. Przygoda (LUKS Korfantów) zdobywając swój upragniony medal. Jest to pierwszy w historii medal luzińskich tenisistów stołowych zdobyty w mistrzostwach Polski. Gratulujemy!

Nasza druga tenisistka Katarzyna startująca w kategorii juniorek w walce o ćwierćfinał uległa 3:2 Agacie Klabińskiej (KS STELLA Gniezno) i została sklasyfikowana na pozycji 13-16.

Szczegółowe wyniki na stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Klasyfikacje końcowe MP LZS Tenis Stołowy – Pleszew (klik)