Blisko 400 zawodników zagrało w Wakacyjnej Lidze Piłki Nożnej dla „Dzikich Drużyn”

Blisko 400 zawodników zagrało w Wakacyjnej Lidze Piłki Nożnej dla „Dzikich Drużyn”

Z końcem lipca zakończyły się rozgrywki tegorocznej edycji Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej w Kębłowie dla „Dzikich Drużyn”. Tym razem rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych U-14 oraz U-21. Ponadto  dla najmłodszych odbywały się miniturnieje „Sportowe Kębłowo”. W sumie ze wszystkich piłkarskich zmagań,  skorzystało blisko 400 zawodników, nie tylko z terenu naszej gminy.

W ogólnej klasyfikacji  U-14 najlepszą drużyną okazał się zespół Laga na Roberta, który w ostatniej kolejce zajął 3 lokatę, co wystarczyło do zwycięstwa w całej lidze.Drugą lokatę zajęła Lechia Gdańsk, zwycięzca ostatniej kolejki, a na najniższym stopniu podium stanęli Mleczne Predatory. Czwarte miejsce zajął FC Watykan a na piątym miejscu rywalizacje zakończyli Żugajki. Królem strzelców został Kuba Bacławski!  Kolejne miejsca zajęli: Wiatraki, Drewniaki, FC Sokoliki, Wiatraki 2 , Muzykanci Klocucha, Kamyki oraz Minionki.

Wielkie emocję, już tradycyjnie, towarzyszyły zmaganiom w kategorii U-21, w której w sumie rywalizowało aż 16 drużyn!

Po 4 kolejkach ligowych najlepsi okazali się zawodnicy RKS Wojak, wyprzedzając Sołtys Team oraz Gościcino. Tuż za podium wylądowała Budowa FC, a piąta lokatę zajął Watykan. Kolejne miejsca przypadły: Duma Pomorza, Nie wiem, Budowa FC, Dzikie Kaczki, Adasie, Murarze, Apap Noc, Tartak, RKS Huwda, Żugajki, AA, FC Łebieńska. Królem strzelców został Kacper Miotk.

O ostatecznym kształcie końcowej tabeli, decydował ostatnia kolejka, w której Sołtys Team w finale pokonał Budowę FC, dzięki czemu z 6 miejsca awansował na 2 lokatę  w klasyfikacji końcowej.  Podium ostatniej kolejki  zamknęło Gościcino, a o ich miejscu zdecydował jeden punkt bonusowy

Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę przez wszystkie 4 turnieje! Frekwencja po raz kolejny, pozytywnie nas zaskoczyła, do zobaczenia w kolejnej edycji!

Warto dodać, że to już 8 edycja rozgrywek wakacyjnych na boisku w Kębłowie, gdzie  rok rocznie gromadzą się  setki młodych adeptów futbolu, którzy w duchu fair play rywalizują w montowanych przez samych uczestników „Dzikich Drużynach”. Sami wymyślając sobie egzotyczne nazwy, które często towarzyszą im przy okazji różnych turniejów organizowanych przez GOSRiT Luzino.  Ponadto już tradycyjnie uczestnicy zawodów współorganizują rozgrywki, m in. poprzez sędziowanie, oprawę medialna, sprzątanie po zawodach, co tworzy wspaniała atmosferę na boisku w Kębłowie, której towarzyszy również rzesza kibiców , kolegów i koleżanek.

Rozgrywki zostały zorganizowane przez KTS-K i GOSRiT Luzino, pizze dla zwycięzców każdej kolejki już tradycyjnie ufundowała Chata Kębłowo. Nagrody ufundowali:  gmina Luzino, Pomorski LZS i Pomorski ZPN. Dziękujemy i zapraszamy za rok.