Bartosz Flis bohaterem Finału Wojewódzkiego Turnieju Piłkarska Karda Czeka LZS. GOSRiT Luzino Mistrzem Pomorza LZS

Bartosz Flis bohaterem Finału Wojewódzkiego Turnieju Piłkarska Karda Czeka LZS. GOSRiT Luzino Mistrzem Pomorza LZS

W piątek 3 lipca br. na boisku w Luzinie odbył się Wojewódzki Finał Turnieju Piłkarska Kadra Czeka LZS.  Finał ten stał na wyjątkowym poziomie sportowym, ponieważ spotkały się tam najlepsze pomorskie drużyny z rocznika 2005, które wiodą prym nie tylko wśród Ludowych Zespołów Sportowych, czołówka ubiegłorocznej 1 Wojewódzkiej Ligi JC2. Sportową rywalizacje wygrali młodzi zawodnicy gospodarzy, GOSRiT el professional Luzino, którzy wyprzedzili Olimpijczyka Kwakowo, Jantar Ustka i ULKS 2 Bytów. Jednak nie to było najważniejszym elementem realizacji.

Na szczególną uwagę zasłużył w tej imprezie zawodnik ULKS 2 Bytów, Bartosz Fils, który otrzymał nagrodę Fair Play za wyjątkowy gest. Młody zawodnik z Bytowa w meczu z Luzinem wykonywał rzut karny, który dla większości obserwatorów nie powinien zostać odgwizdany przez sędziego spotkania. Bartosz widząc, że podyktowanie „11” było błędem arbitra oddał piłkę bramkarzowi GOSRiT . Za taki gest, rzadko spotykany na piłkarskich boiskach, Flis otrzymał na zakończenie turnieju wielkie brawa oraz nagrodę ufundowaną przez Piotra Klecha – prezesa Pomorskiego LZS.   

Wracając do wydarzeń boiskowych . młodzi luzińscy zawodnicy w drodze do zwycięstwa   wygrali z  ULKS 2 Bytów 3:0, Jantarem Ustka 3:0 oraz zremisowali w najważniejszym meczu z Olimpijczyk  Kwakowo 1:1, który ostatecznie zajął drugą lokatę. Na najniższym podium stanęła drużyna Jantara Ustka a na 4 pozycji rozgrywki zakończył ULKS 2 Bytów.

Najlepszym bramkarzem turnieju uznano Jakuba Karczewskiego, najlepszym zawodnikiem Daniela Mikołajewskiego, a królem strzelców został Piotr Biernat

Nagrody dla młodych piłkarze wręczali: Piotr Klecha dyrektor GOSRiT Luzino i prezes Pomorskiego LZS oraz byli znakomici piłkarze, którzy swoją karierę rozpoczynali w klubach LZS: Rafał Kaczmarczyk i Karol Piątek.

Turniej zorganizował Jan Trofimowicz , wiceprezes Pomorskiego LZS oraz Paweł Radecki z GOSRiT Luzino, członek Rady Wojewódzkiej Pomorskiego LZS.

Zwycięzca turnieju reprezentować będzie Województwo Pomorskie w finale krajowym Turnieju Piłkarska Kadra Czeka LZS, który odbędzie się w Zamościu. Życzymy powodzenia .

Impreza została objęta patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Pomorskiego, Pana Mieczysława Struk.

Zawody dofinansował Samorząd Województwa Pomorskiego.