Bardzo dobre występy zawodników Cartusii Kartuzy sekcji kolarskiej na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Portugalii oraz seniorskich w Niemczech. Odebrany srebrny medal przy stoliku sędziowskim Majewskiemu.

Bardzo dobre występy zawodników Cartusii Kartuzy sekcji kolarskiej na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Portugalii oraz seniorskich w Niemczech. Odebrany srebrny medal przy stoliku sędziowskim Majewskiemu.

Trzech zawodników sekcji kolarskiej Cartusia Kartuzy brało udział w Torowych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Portugalskiej Anadii tj: Majewski Kacper, Woźniak Adam, Soszka Jakub.

Również w Anadii, jednak na szosie startowała Mróz Kamila.

Dobra postawa w Anadii i późniejszych zawodów międzynarodowych we włoskiej Fiorenzuoli pozwoliła również na powołanie Kacpra na Seniorskie Mistrzostwa Europy w Monachium, które zakończyły się w poniedziałek.

W Anadii nasi zawodnicy wywalczyli:

– 6 miejsce wyścig drużynowy na dochodzenie na dystansie 4000m, gdzie jechali Majewski Kacper, Woźniak Adam, Soszka Jakub czas 4,01

– 5 miejsce 4000m indywidualnie na dochodzenie Majewski Kacper z czasem 4 minuty 17 sekund i 8 miejsce Woźniak Adam 4,21.

– 9 miejsce 1000m ze startu zatrzymanego Soszka Jakub z czasem 1,03

– 14 miejsce omnium Woźniak Adam

– 6 miejsce wyścig punktowy Majewski Kacper.

W wyścigu punktowym w połowie wyścigu po nadrobieniu dwukrotnie rund Kacper Majewski wysunął się na prowadzenie tracąc je na ostatnim finiszu, jednak tuż przed samą dekoracją sędziowie zmienili wyniki przesuwając Kacpra z 2 miejsca na 6. Korekta wynikała z błędnego policzenia punktów na tablicy wyników w trakcie rywalizacji, przez co w końcowej rozgrywce przyjął nieodpowiednią taktykę. Kacper wiedząc, że nie prowadzi w czasie wyścigu nastawił by się na zdobycie kolejnych punktów, a nie pilnowanie by najbliżsi rywale ich nie zdobywali.

W trakcie rywalizacji na szosie w Anadii, Mróz Kamila wywalczyła 18 miejsce w jeździe indywidualnej na czas i 54 miejsce ze startu wspólnego.

W Anadii obecni byli również trenerzy Cartusii Kartuzy: Sebastian Malecki – trener główny kadry juniorów oraz Dariusz Malecki – trener asystent kadry U23.

W trakcie seniorskich Mistrzostw Europy Majewski Kacper wywalczył w drużynie na 4000m 7 lokatę, a indywidualnie na 4000m był 9. Wystartował również treningowo na 1000m ze startu zatrzymanego, gdzie pobił swój rekord życiowy, jednak z odległym 19. miejscem.