Andrzej Wroński mistrzem świata weteranów w zapasach w stylu klasycznym i wolnym!

Andrzej Wroński mistrzem świata weteranów w zapasach w stylu klasycznym i wolnym!

img_0557Andrzej Wroński, mistrz olimpijski z Seulu i Atlanty w zapasach w stylu klasycznym triumfował w tym roku dwukrotnie na Mistrzostwach Świata Weteranów – w zapasach w stylu klasycznym i… wolnym. Przypomnijmy, że Andrzej mając ponad 50 lat, po raz pierwszy wystartował w zawodach wolniaków. Mistrzostwa Świata Weteranów w Zapasach w Stylu Wolnym były rozgrywane w Wałbrzychu w dniach 07-09.10.2016 r. W gronie 36 reprezentacji byli m.in. zawodnicy z Turcji, USA, Japonii, Meksyku, Niemiec i RPA.

Najsilniejszą grupę stanowili Rosjanie, Polskę reprezentowało 44 zapaśników. W sumie, przez trzy dni rywalizacji wystartowało około 360 zawodników i zawodniczek. Nasz mistrz sprawił sobie urodzinowy prezent, zdobywając kolejny złoty medal.

Prezes Fundacji Morena – Wega Żukowo (znajdującej się w strukturach Pomorskiego Zrzeszenia LZS) walczył w kategorii weteranów D i w wadze do 130 kg, do której oprócz niego zgłosiło się trzech innych zawodników: Nikolov Zhelev (Bułgaria), Erol Yildirim (Turcja) i drugi Polak Krzysztof Pencarski.

To nie jedyny sukces Andrzeja w tym roku. Złoty medal wywalczył również podczas Mistrzostw Świata Weteranów w stylu klasycznym, które odbyły się w Seinajoki w Finlandii. W wadze 130 kg kategorii D był bezkonkurencyjny – wszystkie cztery pojedynki, z rywalami z Azerbejdżanu, Węgier, Finlandii i Białorusi – wygrał pewnie, przed czasem.