Andrzej Kobylarz prezes LKS Orzeł z Trąbek Wielkich został Posłem

Andrzej Kobylarz prezes LKS Orzeł z Trąbek Wielkich został Posłem

kobylarz201500825 października 2015 to dzień w którym Andrzej Kobylarz mieszkaniec Domachowa Gmina Trąbki Wielkie , właściciel firmy w Elblągu wygrał walkę o mandat posła do Sejmu RP ad. 2015.
Od najmłodszych lat uprawiał swoją ukochaną dyscyplinę jaką była piłka nożna. Przez wiele lat grał w drużynie LZS „Orlęta ” Czerniewo. Los się do niego uśmiechnął i jako ojciec trzech synów potrafił zaszczepić im miłość do sportu. Dwóch z nich Rafał i Łukasz rozpoczęli treningi pod okiem trenera Tomasza Kempy w Orle Trąbki Wielkie. W okresie tym pełnił funkcję kierownika drużyny. Pod wodzą Tomasza Kempy i Andrzeja Kobylarza drużyna juniorska rocznik 1987 LZS Orzeł w 2003 roku w Słubicach odniosła największy sukces w młodzieżowej piłce nożnej LZS – wygrywając XIX Finał Centralnego Turnieju Piłkarskiego pn. „Piłkarska Kadra Czeka ” im. Stanisław Tymowicza. Turniej ten uważany jest jako „nieoficjalne” Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych rocznika 1987 i młodszych.
Trzeci najmłodszy syn Mateusz rozpoczął treningi pod okiem Macieja Geborysa. Mateusz dołączył do swoich braci i z Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Kielcach przywiózł złoty medal. Drużynę do zwycięstwa Orła poprowadził trener Jerzy Jastrzębowski.
Andrzej Kobylarz od 2011 roku do chwili obecnej steruje LKS-em Orzeł Trąbki Wielkie. Po objęciu steru synowie wrócili z wojaży z klubów pomorskich do klubu któremu przewodniczy ich ojciec. Aktualnie Mateusz i Rafał należą do czołowych zawodników drużyny.
Andrzej Kobylarz mimo wielu trudnych sytuacji jakie napotykał kierując klubem nigdy się nie poddawał. Mimo trudności i braku środków finansowych zawsze wyprowadzał zespół na prostą. Aktualnie jego drużyna gra w V lidze Pom. Z.P.N. w Gdańsku.
Wierzymy, że teraz kiedy został Posłem RP wykorzysta wszystkie swoje możliwości w pracy na rzecz poprawy życia mieszkańców z tzw. Polski z drugiego obszaru.
Powodzenia Kolego Pośle RP.

info i foto wkempa sekretarz GZ LZS Trąbki Wielkie