Alex Ruszczyk brązowym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików

W Kostrzynie n/ Odrą odbyły się IX Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach udział wzięło 210 zawodników z 47 klubów z całej Polski.

Zapaśniczy klub Sportowy Miastko reprezentowało trzech zawodników.

Alex Ruszczyk wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 75 kg. Nasz zawodnik stoczył 5 pojedynków. Przegrał tylko pierwszą walkę z zawodnikiem z UKS Piaseczno. Następnie wygrał kolejne cztery pojedynki, w tym walkę o brązowy medal, w której zwyciężył z Hubertem Szczech (PTC Pabianice) na punkty 13:6. W tej wadze startowało aż 16 zawodników.

Miejsca pozostałych zawodników:

Leon Rudnik (35 kg) – VIII miejsce na 13 zawodników

Sebastian Tandecki (41 kg) – 14 miejsce na 16 zawodników

W klasyfikacji klubowej zwyciężył Sobieski Poznań przed Unia Racibórz i Granicą Gdańsk. ZKS Miastko był 22.

W klasyfikacji województw zwyciężyło województwo pomorskie.

K. Wanke:

Start w Mistrzostwach Polski uważam za udany. Dla całej trójki był to debiut w tak prestiżowej imprezie.

Medal Alexa jest sporą niespodzianką, ponieważ wygrał z wyżej notowanymi zawodnikami, z którymi wcześniej przegrywał. Tym samym osiągnął swój największy sportowy sukces.