80 dzieci uczestniczyło w otwartym treningu Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego

80 dzieci uczestniczyło w otwartym treningu Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego

kickboxingotwarty042

Była sportowa atmosfera, towarzysząca profesjonalnym zawodom sportowym, była zabawa, pot, łzy zwycięstwa, ale także przegranej, były gratulacje po zwycięstwach, pocieszenia po porażce, na koniec każdy otrzymał nagrodę – pamiątkowy medal, natomiast najlepsi z najlepszych puchar.

Tak po krótce można opisać co działo się na hali widowiskowo-sportowej w Luzinie dnia 3 stycznia, gdzie Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe wspólnie z sekcją kickboxingu KTS-K GOSRiT Luzino, zorganizowało otwarty trening dla dzieci, które na co dzień trenują kickboxing i karate sportowe w wymienionych klubach. Rywalizacja sportowa dla dzieci z elementami walki na piankowe pałki (dla najmłodszych) oraz pointfighting (dla bardziej doświadczonych, jednak młodych jeszcze zawodników) odbyła się w ramach czwartego otwartego treningu Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego.
We wspólnej zabawie z elementami rywalizacji sportowej wzięło udział ponad 80 dzieci, które na co dzień trenują sporty walki w Wejherowie i Luzinie, co więcej są członkami Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego. Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie WSS: www.sportwejherowo.pl . Przeprowadzono podczas 5 godzinnego treningu blisko 127 walk (zabawowych w ograniczonym kontakcie dla dzieci) na dwóch planszach – matach do kickboxingu tatami. Zwycięzcy danych konkurencji otrzymali okazałe puchary, ufundowane przez Sponsora głównego Klubu DJ-Projekty, ponadto wszystkie dzieci, które zapisały się na trening otwarty otrzymały pamiątkowe medale z tego wydarzenia. Na koniec także zostały wręczone puchary dla najlepszych zawodników całego treningu. Otrzymali je Jan Komisarczyk i Kacper Labudda Warto zaznaczyć, że sponsorami tego treningu byli także rodzice najmłodszych zawodników.
W przerwie turnieju, przed samymi finałami zostały rozegrane konkurencje dla rodziców. Konkurs skakanek wygrała (aż 132 podskoki) Pani Paula Białk (złoty medal), natomiast konkurs pompek wygrał Pan Ireneusz Popowski (ponad 60 pompek), zresztą ojciec zawodnika, który wygrał jedną z konkurencji. Klub zapowiedział już piąty z kolei otwarty trening, który odbędzie się nie wykluczone jeszcze w 2016 roku lub też na początku przyszłego roku.
W Wejherowie i Luzinie z ramienia Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego i sekcji kickboxingu KTS-K GOSRiT Luzino trenuje na co dzień blisko 100 dzieci w wieku od 5 lat, ok. 30 młodzieży i osób dorosłych. Trenerami dzieci, młodzieży i dorosłych są Rafał Karcz i Tomasz Hirsz.

Prezes Piotr Klecha GOSRIT Luzino