7 zawodników Baszty wzięło udział w Przełajowych Mistrzostwach Polski seniorów, juniorów i juniorów młodszych

zlotymedal_2015_00621 -22 marca 2015r. 7 zawodników Baszty wzięło udział w Przełajowych Mistrzostwach Polski seniorów, juniorów i juniorów młodszych które odbyły się na malowniczej trasie w Iławie.

basztaZłoty medal dla zawodnika MLKS Baszta Bytów w Przełajowych Mistrzostwach Polski Radosława Jankowskiego na dystansie 5000m Juniorów Młodszych. Podopieczny trenera Dariusza Kutełło prowadził bieg od początku do końca żeby wygrać z przewagą około 40m nad drugim zawodnikiem (Mateuszem Dębskim złotym medalistą z hali). To już jego szósty medal w karierze a drugi w tym roku, przypomnijmy w lutym w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych zdobył medal srebrny na dystansie 2000m.

Drużynowo juniorzy MLKS Baszty Bytów zajęli IV miejsce w Polsce zdobywając 16 punktów
IV miejsce w juniorach na dystansie 6000m zajął Grzegorz Ebel MLKS Baszta Bytów
VII miejsce w juniorach na dystansie 6000m zajął Dawid Mielewczyk MLKS Baszta Bytów
Juniorzy młodsi drużynowo zajęli IX miejsce w Polsce zdobywając 10 punktów
I miejsce Radosław Jankowski MLKS Baszta Bytów
XXV miejsce Ewa Dawidowska MLKS Baszta Bytów

Następnego dnia do boju ruszyli seniorzy na dystansie 4000m wystartował nasz zawodnik Tadeusz Zblewski który uplasował się na V miejscu w seniorach.