64 Plebiscyt Sportowy Dziennika Bałtyckiego

64 Plebiscyt Sportowy Dziennika Bałtyckiego

5822e7d193240_osize969x565q71h4616a0Pomorskie Zrzeszenie LZS  wraz z Dziennikiem Bałtyckim zapraszają do wzięcia udziału w 64 Plebiscycie Sportowym.

Głosowanie na najpopularniejszych sportowców, trenerów i drużyny w miastach i powiatach na Pomorzu rusza w piątek, 18 listopada, ale już dziś można zgłosić kandydatów.

Na zwycięzców czekają nagrody finansowe ufundowane przez Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali. Plebiscyt Sportowy „Dziennika Bałtyckiego” to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking pomorskich sportowców. W tym roku nagrody dla najlepszych i najpopularniejszych sportowców zostaną przyznane już po raz 64. Nagrodę dla najlepszego sportowca naszego regionu przyzna kapituła, a najpopularniejszych sportowców, trenerów i drużyny wybiorą w głosowaniu kibice. Pierwszy etap plebiscytu, który zostanie przeprowadzony osobno w Gdańsku, Sopocie, Gdyni i Słupsku oraz w każdym z powiatów naszego województwa, rozpocznie się w piątek, 18 listopada.

ZGŁOSZENIE KANDYDATÓW:

Sportowiec Roku

Trener Roku

Drużyna Roku

W plebiscycie mogą brać udział zarówno sportowcy amatorzy, jak i profesjonaliści. To najlepsza okazja, aby docenić młodych zawodników na początku ich kariery, a także ich trenerów i drużyny. W tym roku kandydatów nominują nie tylko kibice i dziennikarze sportowi „Dziennika Bałtyckiego”. Młodych sportowców, którzy zasługują na wyróżnienie, trenerów i drużyny wskażą także partnerzy plebiscytu – Pomorskie Zrzeszenie LZS oraz Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do 25 listopada. Jednak pierwszy, powiatowy etap głosowania rozpocznie się już w piątek, 18 listopada i potrwa do 9 grudnia. Zwycięzcy w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu, awansują do wojewódzkiego finału głosowania, który rozpocznie się 12 i potrwa do 30 grudnia br. Spośród nich wybrani zostaną Najpopularniejsi Sportowcy, Trenerzy i Drużyny na Pomorzu w 2016 r. W wojewódzkim finale laureaci z miast i powiatów zachowają głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie plebiscytu. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe Laureaci powiatowego etapu głosowania, poza awansem do wojewódzkiego finału, otrzymają także zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu, która odbędzie się na początku stycznia w Gdańsku. Tam, na scenie odbiorą dyplomy i upominki. Zwycięzcy z każdego miasta i powiatu zostaną także zaprezentowani na łamach gazety. Na sportowców, trenerów i drużyny, które zdobędą najwięcej głosów w wojewódzkim finale plebiscytu, czekają nagrody finansowe – 3000 zł za pierwsze, 2000 zł za drugie i 1000 zł na trzecie miejsce w rankingu. Nagrody zostaną wręczone przez Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego podczas uroczystej gali plebiscytu. Niezależnie od wyboru najpopularniejszych sportowców kapituła plebiscytu pod przewodnictwem marszałka województwa pomorskiego przyzna tytuł Sportowca Roku 2016.

Więcej szczegółów na stronie internetowej Dziennika Bałtyckiego: Kliknij