5 medali w tym 3 złote dla zapaśników Pomorskiego Zrzeszenia LZS

Medaliści mistrzostw Polski z TreneremZAPASY

Pięć medali, w tym trzy złote wywalczyli zawodnicy z klubów ZKS Miastko oraz GKS Cartusia Kartuzy.

W Lubawie odbyła się XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym, czyli Mistrzostwa Polski Kadetów do lat 17. Była to najważniejsza impreza dla tej grupy wiekowej.

Zawodnicy z ZKS Miastko byli najskuteczniejszym klubem w Polsce na całych zawodach. Razem stoczyli 13 walk. Tylko jedną walkę przegrał na punkty Paweł Zabłocki.

Złoty medal wywalczył Artur Szczęsny w wadze do 46 kg. Wszystkie swoje cztery pojedynki Artur zakończył przed czasem, nie tracąc przy tym żadnego punktu. Nasz zawodnik walczył rewelacyjnie i powtórzył sukces z roku ubiegłego gdzie także został Mistrzem Polski. Artur w swoich walkach pokonał kolejno: Marcina Hałaja (Cement Gryf Chełm) przez przewagę techniczną 8:0, Michała Czwalińskiego (Cement Gryf Chełm) przez położenie na łopatki, Miłosza Kuźnię (Ajas Gdańsk) przez położenie na łopatki. W finale Artur nie dał żadnych szans Jakubowi Błachowiczowi (PTC Pabianice) kładąc go na łopatki.

Drugi złoty medal wywalczył Piotr Zabłocki w wadze do 69 kg (ubiegłoroczny wicemistrz Polski). Piotrek miał trudnych przeciwników.

W pierwszej walce Piotrek spotkał się z Konradem Lewandowskim (Olimpijczyk Radom). Wygrał z nim przez położenie na łopatki.

W drugiej walce Piotrek zrewanżował się Grygoryanowi Gevorgowi (Ajas Gdańsk) za porażkę w miesiącu lutym w I Pucharze Polski Kadetów. Tym razem wygrał z nim zdecydowanie na punkty 4:1. Walkę półfinałową Piotrek stoczył z zawodnikiem Olimpijczyka Radom Adzievem Khalidem wygrywając z nim wysoko na punkty 7:1. W walce o złoty medal Piotrek wygrał z Kamilem Florków (Śląsk Wrocław) na punkty 5:3.

Paweł Zabłocki (ubiegłoroczny brązowy medalista MP) wywalczył brązowy medal w wadze do 76 kg. Juz w pierwszej walce przegrał z Szymonem Szymonowiczem na punkty 2:5. W kolejnych walkach Paweł był już nie do zatrzymania. Drugą walkę Paweł wygrał z Piotrem Siwakiem (Agros Żary) przez przewagę techniczną 8:0. W trzeciej walce nie dał żadnych szans Wojciechowi Miturze (Talent Białołęka) wygrywając również przez przewagę techniczną 8:0. W czwartej walce wygrał z Karolem Chudzikiem (Olimpijczyk Radom) przez przewagę techniczną 9:0. W walce o brąz Paweł spotkał się z Piotrem Chudzikiem (Olimpijczyk Radom) wygrywając z nim również przez przewagę punktową 9:0.

Złoty medal w kategorii wagowej do 58 kg wywalczył Aleksander Mielewczyk – zawodnik GKS Cartusia Kartuzy. Z medalem wrócił również jego klubowy kolega – Nikodem Drewa, który w kategorii do 63 kg stanął na najniższym stopniu podium.

W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko był 6, a GKS Cartusia Kartuzy na 10 miejscu. Startowało 51 klubów.

W klasyfikacji wojewódzkiej – Pomorskie na zaszczytnym 3 miejscu! Gratulujemy!

K. Wanke:

Artur Szczęsny nie stracił żadnego punktu w zamian zyskując 22 (22:0)

Artur i Piotrek otrzymali powołanie od trenera kadry Polski Piotra Szczeponioka na M/n Turniej Kadetów do Zagrzebia – Chorwacja (13-15.05.2016) i pewnym krokiem zmierzają do reprezentowania Polski w Mistrzostwach Europy Kadetów, które odbędą się na początku lipca w Sztokholmie – Szwecja. O reprezentację będzie jeszcze walczył Paweł Zabłocki

Należy nadmienić, że wychowanek naszego klubu Filip Petrończak (aktualnie Unia Racibórz – uczeń Liceum Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu) został mistrzem Polski Kadetów w kategorii wagowej do 54 kg.

Jako przedstawiciel i trener Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko chciałbym bardzo podziękować rodzinie Pawła i Piotra Zabłockich za ogromny doping naszych zawodników.