5 medali ekipy woj. pomorskiego na XVIII Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Zamościu!

zamosc2015ww_005W dniach 27-29.08.2015 r. w pięknym mieście Zamościu odbyły się XVIII Ogólnopolskie Igrzyska LZS. W tym roku województwo pomorskie reprezentowało 54 zawodników (w tym 9 osób w bloku integracyjnym). W 18 konkurencjach nasi zawodnicy zdobyli 5 medali. Kolejne były w zasięgu ręki.
Pierwszego dnia, w porannej sesji zmagań odbyły się eliminacje w konkurencjach zespołowych oraz letni biatlon na dystansie 3000 m (nordic walking, strzelanie w pozycji leżąc oraz w pozycji stojącej). Po przerwie obiadowej dalsze gry, finały przeciągania liny, czwórbój władz, oraz letni biatlon 2500 m (dla osób po 50 r. życia).
Po pechowej kontuzji jednej z naszych koszykarek, która wyeliminowała ją z dalszych gier, drużyna straciła szanse na medal i zajęła ostatecznie 7 miejsce. Również z powodu braku zmian osłabły nasze drużyny z koszykówki mężczyzn i piłki nożnej kobiet – kończące turniej na 4 miejscu. Po południu już tylko dobre wiadomości – kobiety z Pruszcza Gdańskiego (K. Jażdżewska, K. Sulima, A. Stanke, R. Rusztyn, W. Sampolska) zdobyły złoty medal w przeciąganiu liny. Niedługo później mężczyźni z Trąbek Wielkich (M. Fierek, J. Hennig, T. Kinder, S. Werochowski, W. Klemm) również pokazali na co ich stać zdobywając brązowy medal w tej samej konkurencji. Na koniec – p. Renata Włodarczak jako pierwsza minęła linię mety letniego biatlonu. W konkurencji tej liczyła się również celność strzałów, co ostatecznie uplasowało p. Renatę na drugiej pozycji.
Wieczorem odbyło się uroczyste otwarcie Igrzysk, któremu towarzyszyło wręczenie medali w konkurencjach przeciągania liny oraz koszykówki, dzięki czemu nasi zawodnicy mogli poczuć się jak sportowe gwiazdy – oklaskiwane przez setki zgromadzonych na rynku osób. To ogromne wyróżnienie i pamiątka na całe życie.
W sobotę rozegrane zostały finały piłki siatkowej, oraz pozostałe konkurencje rekreacyjne. Srebro wywalczyli, po zaciętej walce w finale, siatkarze plażowi: Łukasz Ilczuk i Mateusz Adamiak – ustępując jedynie drużynie z woj. wielkopolskiego.
Mateusz Adamiak: „Wielkie brawa należą się Pomorskiemu Zrzeszeniu LZS za profesjonalną organizację etapu wojewódzkiego Igrzysk, jak i wyjazdu do Zamościa. Bardzo podobała nam się sportowa atmosfera, która sprzyjała motywacji oraz pomagała w walce o najwyższe lokaty. Ze swojej strony chcę podziękować całej naszej kadrze, która wspierała nas w walce o złoto, wszystkim kibicom, a szczególnie mojemu partnerowi plażowemu – Łukaszowi Ilczukowi, bez którego motywacji, spokoju i doświadczenia sportowego nie zdobylibyśmy wicemistrzostwa Polski LZS.”
Klasę pokazały również panie startujące w czwórboju kobiet, które zajęły III miejsce. Blisko podium znaleźli się również panowie w konkurencji wyciskania ciężarka 17,5 kg zajmując V miejsce zarówno w kat. wagowej do 85 kg – Wojciech Dajda z Trąbek Wielkich jak i w kat. powyżej 85 kg – Patryk Haraburda również z Trąbek Wielkich. Nieco gorzej poradzili sobie nasi siłacze (W. Dajda, P. Haraburda, J. Hennig, W. Klemm) w konkurencji przenoszenia worków z piaskiem, zajmując VIII miejsce.
W klasyfikacji generalnej drużyna z województwa pomorskiego zajęła VI miejsce (V miejsce ex aequo w klasyfikacji medalowej). Kierownikiem ekipy był Franciszek Kaszubowski – sekretarz RW PZ LZS.