30 medali dla reprezentacji Pomorza podczas XXII Ogólnopolskich Igrzyskach LZS

Zakończyły się XXII Ogólnopolskie Igrzyska LZS. W tym roku województwo pomorskie reprezentowała blisko 70- osobowa ekipa rywalizująca w blokach sportowym i rekreacyjnym. To jedno z największych wydarzeń sportowych organizowanych przez LZS, gdzie co roku startuje ponad 1000 zawodników (zawodników licencjonowanych jak i amatorów), zwycięzców eliminacji wojewódzkich.
Od kilku lat Pomorze znajduje się w czołówce klasyfikacji wojewódzkiej Igrzysk. Nie inaczej jest i w tym roku. Z Igrzysk wróciliśmy z 30 medalami, w tym w bloku sportowym:

LA:
LKS Ziemi Puckiej Puck
– Helman Mateusz – 1 miejsce w pchnięciu kulą U16 z wynikiem 15.10,
– Helman Mateusz – 3 miejsce w rzucie dyskiem U16 z wynikiem 43,44
– Wesserling Cezary – 2 miejsce 100 m U16 z wynikiem 11,65
– Duraj Dominika – 3 miejsce 100 m U 16 z wynikiem 12,77
– Duraj Dominika – 2 miejsce 300 m U16 z wynikiem 40,50
– Czaja Olga – 3 miejsce w skoku wzwyż U16 z wynikiem 156 cm
– Kempa Kinga – 1 miejsce skok w dal U16 z wynikiem 5,06 m

LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz
– Feister Błażej – 1 miejsce w skoku wzwyż U16 z wynikiem 170 cm
– Feister Błażej – 3 miejsce w skoku w dal U16 z wynikiem 5,57
– Bielaszewski Szymon – 1 miejsce w biegu na 1000 m U16 z wynikiem 2:48.68
– Manuszewska Zuzanna – 2 miejsce w pchnięciu kulą U16 z wynikiem 10,63

ULKS Talex Borysław Borzytuchom:
– Piechowska Regina – 2 miejsce w biegu na 1500 m U18

UKS Olimpijczyk Skorzewo
– Pobłocka Amelia – 3 miejsce 2000 m U16

Sztafety wojewódzkie:
1 miejsce 4×100 m mężczyzn U16 w składzie:
Błazej FEISTER, Szymon BIELASZEWSKI, Andrzej TAŃSKI, Cezary WESSERLING (LKS Ziemi Puckiej Puck + LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz)

1 miejsce 4×100 m kobiet U16 w składzie:
Agata KOBUS, Olga CZAJA, Dominika DURAJ, Kinga KEMPA
(LKS Ziemi Puckiej Puck + LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz) 

ZAPASY:
KS BLOCZEK TEAM Pelplin
brązowe medale zdobyli Kacper Roskosz, Paweł Cylka, Ariel Leszczyński, Mateusz Kleina, Kacper Szyca, 
złote medale zdobyli Szymon Wróbel, Jakub Banaszak 

poza tym w grupie kadetów (zapasy) wygraliśmy w klasyfikacji drużynowej!

Podnoszenie ciężarów: 
Murczkiewicz Ryszard – 1 miejsce w kat. wagowej 102 kg – LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański

Siatkówka plażowa: 3 miejsce Brzostek Natalia, Milewska Magdalena gmina Pruszcz Gdański 

Rekreacja:

Koszykówka mężczyzn: Skórcz
3 miejsce w składzie: Gajda Maciej, Flak Gracjan, Dorszyński Grzegorz, Nowakowski Artur

Koszykówka kobiet:  Pruszcz Gdański 
3 miejsce w składzie: Cholewińska Klaudia, Wiewióra Aneta, Baranowska Katarzyna, Wyganowska Agata

Wyciskanie odważnika:
kobiet – 70 kg: 3 miejsce Magdalena Janczak – Pszczółki
kobiet +70 kg: 3 miejsce Cholewińska Klaudia – Pruszcz Gdański
mężczyzn – 85 kg: 3 miejsce Czopur Tomasz – Pruszcz Gdański
mężczyzn + 85 kg: 1 miejsce Marian Dorawa – Chojnice

Łącznie w poszczególnych blokach:

LA: 15 medali
zapasy: 7 medali
podnoszenie ciężarów: 1 medal
siatkówka plażowa: 1 medal
rekreacja: 6 medali

Wraz z reprezentacją w Siedlcach byli Piotr Klecha – Przewodniczący Rady Wojewódzkiej Pomorskiego Zrzeszenia LZS, Magdalena Janczak – Kierownik Biura oraz trenerzy: Teresa Jaskułka, Waldemar Płomień, Wojciech Światczyński, Grzegorz Dorszyński, Adam Blok, Potocki Piotr i Potocki Marcin

Serdecznie gratulujemy wyników zawodnikom i trenerom i dziękujemy za godne reprezentowanie województwa.

Wyjazd na Igrzyska nie mógłby się odbyć bez dofinansowania z Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Samorządów Gmin.

Możliwość komentowania 30 medali dla reprezentacji Pomorza podczas XXII Ogólnopolskich Igrzyskach LZS została wyłączona

Filed under aktualnosci

Comments are closed.