Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorek i Juniorów w tenisie stołowym

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorek i Juniorów w tenisie stołowym

W niedzielę 20 maja na Hali Widowiskowo – Sportowej GOSRIT w Luzinie odbyły się Mistrzostwa Juniorek i Juniorów Województwa Pomorskiego w tenisie stołowym. Impreza w kategorii dziewcząt została zdominowana przez luzińskiej tenisistki, które we wszystkich kategoriach stanęły na najwyższym stopniu podium. Indywidualnie Mistrzem Pomorza została Magda Płotka, która w finale pokonała Katarzynę Płotka. W grze podwójnej  najlepsze również były zawodniczki GOSRiT Luzino.  W grze mieszanej Magda z Adamem Dudicz ( MRSK Gdańsk) również wygrała rywalizację.

Serdecznie gratulujemy , zawodniczkom GOSRiT Luzino , znakomitej postawy na mistrzostwach. Trenerem sekcji tenisa stołowego w Luzinie jest Waldemar Płotka, który jednocześnie był głównym organizatorem mistrzostw.

Dwa medale na mistrzostwach zdobył również Przemysław Dosz. Tenisista stołowy GOSRiT Luzino zajął trzecie miejsce w grze podwójnej oraz w grze mieszanej.

Warto dodać, że turniej juniorów wygrał Jakub Witkowski przed Michałem Małachowskim /obaj KS AZS AWFiS Gdańsk/, w  grze podwójnej juniorów Jakub Witkowski i Michał Małachowski.

Na zakończenie rywalizacji odbyła się uroczystość wręczenia nagród, w której uczestniczył Jarosław Wejer- Wójt Gminy Luzino oraz Piotr Klecha – dyrektor GOSRiT Luzino i Przewodniczący Pomorskiego Zrzeszenia LZS.

Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli: Jarosław Wejer- Wójt Gminy Luzino, Gabriela Lisius- Starosta Powiatu Wejherowskiego, Dariusz Drelich- Wojewoda Pomorski.

Piotr Klecha