Finał Mistrzostw Pomorza LZS Drużyn Sołeckich w Szóstkach Piłkarskich

Finał Mistrzostw Pomorza LZS Drużyn Sołeckich w Szóstkach Piłkarskich

W sobotę, 2 września br. na boisku GOSRiT w Luzinie odbył się pod patronatem finał Mistrzostw Pomorza LZS Drużyn Sołeckich w Szóstkach Piłkarskich. W turnieju wzięło udział pięć zespołów reprezentujących swoje sołectwa: Donimierz, Linia, Luzino, Milwino i Strzepcz, które rozegrały 10 meczów systemem każdy z każdym 2 x 10 minut.

Wszystkie mecze stały na bardzo dobrym poziomie, było w nich mnóstwo walki, zaciętości, nie brakowało również mocnej, agresywnej gry, skutkującej lekkimi, na szczęście, urazami i karami minutowymi. Poziom turnieju był bardzo wyrównany – nawet w tych meczach, które kończyły się wysokimi zwycięstwami. Po dwóch kolejkach spotkań wydawało się, że nic nie odbierze zwycięstwa gospodarzom, którzy dość pewnie wygrali oba swoje mecze i jako jedyni zgromadzili komplet punktów. Jednak w kolejnych meczach zremisowali z Donimierzem i Strzepczem i swoją szansę wykorzystali piłkarze z Linii pokonując w ostatnim meczu turnieju Strzepcz 1:0.

Padły następujące wyniki:
Donimierz – Linia 0:3
Luzino – Milwino 2:1
Strzepcz – Donimierz 1:6
Linia – Luzino 1:2
Strzepcz – Milwino 1:4
Donimierz – Luzino 1:1
Milwino – Linia 1:2
Strzepcz – Luzino 1:1
Donimierz – Milwino 0:3
Linia – Strzepcz 1:0

Końcowa tabela:
1. Linia 9 7:3
2. Luzino 8 6:4
3. Milwino 6 9:5
4. Donimierz 4 7:8
5. Strzepcz 1 3:12

Skład zwycięskiej drużyny: Mateusz Mayer, Jakub Brzeski, Aleksander Choszcz, Dawid Ellwart, Fabian Ellwart, Dawid Milewczyk, Artur Patelczyk, Łukasz Polejowski. Nagrody indywidualne odebrali: – najlepszy bramkarz Mateusz Mayer (Linia) – król strzelców Marek Engel (Luzino)

Imprezę honorowym patronatem objęli: Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Gabriela Lisius- Starosta Powiatu Wejherowskiego oraz Piotr Klecha – Przewodniczący Pomorskiego LZS.

Impreza dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego