KOLEJNE ZŁOTO DLA UNIHOKEISTEK OLIMPII OSOWA

KOLEJNE ZŁOTO DLA UNIHOKEISTEK OLIMPII OSOWA

 

W dniach 27-28 maja w podwarszawskiej Zielonce odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski w kategorii młodziczek.
Wśród 8 najlepszych drużyn w Polsce wyłonionych z rozgrywek terytorialnych znalazła się Olimpia Osowa (WLKS). Głównym kandydatem do tytułu mistrzowskiego była drużyna gospodarza turnieju KS Dzikie Gęsi Zielonka.

W pierwszym spotkaniu turnieju bez problemu pokonaliśmy zespół z Poznania 4-0. W kolejnym pojedynku 3-1 ekipę z Orzysza. Ostatni mecz grupowy miał zadecydować o tym, z którego miejsca awansujemy do półfinału. Naszym rywalem był MMKS Podhale Nowy Targ, który nastawił się bardzo defensywnie i praktycznie całą drużyną bronił dostępu do własnej bramki. Pomimo, że góralki jako pierwsze wyszły na prowadzenie wykorzystując jedna z nielicznych kontr, udało nam się doprowadzić do remisu i w ostatniej minucie strzelić bramkę dającą zwycięstwo 2-1.

Nazajutrz w meczu półfinałowym pokonaliśmy młodziczki Noletu Żabi Róg 4-1 i tym samym zapewniliśmy sobie awans do finału. Naszym rywalem w walce o złoto były młodziczki z Zielonki, które dopiero w ostatnich sekundach pokonały rówieśniczki z Nowego Targu. Pojedynek o złoto od początku do końca przebiegał pod nasze dyktando. Po świetnie rozegranym rzucie wolnym piękna bramkę dającą nam prowadzenie zdobyła Karolina Madejska. Później stworzyliśmy sobie wiele doskonałych okazji do podwyższenia wyniku. Niestety jak to w sporcie bywa niewykorzystane sytuacje się mszczą i na minutę przed końcem spotkania rywalki doprowadziły do wyrównania i dogrywki. W tej „złotą” bramkę zdobyła Marta Bieniasz-Krzywiec. Tym samym Olimpia Osowa została Mistrzem Polski w kategorii młodziczek. Warto dodać, że jest to najlepszy sezon w historii klubu, który zdominował rozgrywki unihokejowe w Polsce.

– złoto mistrzostw Polski w kategorii seniorek – Gdańsk
– złoto mistrzostw Polski w kategorii juniorek starszych – Nowy Targ
– srebro w mistrzostwach Polski w kategorii juniorek młodszych – Orzysz
– złoto w mistrzostwach Polski w kategorii młodziczek – Zielonka

Kolejność końcowa:
1. Olimpia Osowa Gdańsk
2. Dzikie Gęsi Zielonka
3. MMKS Nowy Targ
4. LUKS Nolet Żabi Róg
5. Salezjanie Poznań
6. UKS Wiatr Ludźmierz
7. UKS Jedynka Orzysz
8. ZS Żytowiecko

Najlepsza bramkarka turnieju – Paulina Madej

Najlepszy lewy napastnik – Luiza Sumisławska

Olimpia Osowa Gdańsk:
Paulina Madej, Ania Zelewska – bramkarki
Karolina Madejska, Ania Kopaczewska, Weronika Kozłowska, Aleksandra Hinz, Gosia Nowicka – obrona
Luiza Sumisławska, Jagoda Maderska, Marta Bieniasz-Krzywiec, Julia Koza, Matylda Bieschke, Malwina Stefańska, Weronika Zielna, Natalia Banaszak, Martyna Grądzka, Agata Poręba – atak
trenerzy: Piotr Ludwichowski i Paweł Ludwichowski

GRATULUJEMY!