*Kolejny udany bieg Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych!!!

sztumgrW sobotę odbył się kolejny, bardzo udany bieg w ramach XVII Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum Leszka Tabora, organizowany od dziesięciu lat przez Lekkoatletyczny Klub Sportowy ZANTYR Sztum przy współudziale wielu instytucji, darczyńców, współorganizatorów i wolontariat. Dopisała pogoda, organizacja i frekwencja. Na starcie na plaży miejskiej w Sztumie stanęło prawie 400 uczestników, 260 w biegu głównym/220 na dystansie 9,4 km i 38 juniorów na 4,7 km/, prawie „setka” dzieci i 40 osób w marszu rekreacyjnym Nordic Walking. W biegu głównym na dystansie 9,4 km podwójne zwycięstwo zanotowali zawodnicy gospodarzy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ZANTYR Sztum. Pierwszy po lepszym finiszu na plaży był Robert Sadowski, wyprzedzając minimalnie Michała Karwińskiego. Trzeci był Jakub Ossowski z Elbląga, czwarty medalista mistrzostw Polski juniorów Patryk Sowiński z Sambora Tczew a piąty Bartosz Mazerski. Wśród kobiet pierwsza była Marta Łagownik z Gdańska, druga Marta Szachta z LLKS Ziemi Kociewskiej a trzecia Małgorzata Tuwalska/Zantyr Sztum/. Szósta była Magda Bucewka. Odnotować należy udany powrót do biegania byłej mistrzyni Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Biegach Przełajowych w Brodnicy Sary Szymańskiej, która wczoraj była piąta. W biegu juniorów /4,7 km/ zwyciężył Marcin Sputek, wyprzedzając Dariusza Nowaka/obaj Truso Elbląg/, trzeci był Paweł Moskal /Kurzętnik/. W kategorii juniorów młodszych drugi był naszych zawodnik Marcin Kopecki, którego wyprzedził Jacek Plawgo z Pasłęka. W śród juniorek zdecydowanie wygrała juniorka młodsza Kamila Pawłowska z Kurzętnika, druga na mecie była juniorka Paulina Marciniak z Braniewa. Prowadzone jest współzawodnictwo drużynowe oraz pierwszy raz klasyfikacja małżeństw, które podamy w późniejszym terminie. Wszystkie wyniki i liczne zdjęcia Sławomira Wiechowskiego poniżej na naszej stronie.

GPSZTUM_I_edycja_OPEN – wyniki

Wyniki również na

http://nowe.elektronicznezapisy.pl/

i portalu http://www.maratonypolskie.pl/

W marszu rekreacyjnym odnotować należy udział tradycyjnie zorganizowanej grupy wychowanków OSW z Uśnic oraz pierwszy raz grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Wszyscy uczestnicy otrzymali czapeczki mikołajkowe, czekolady świąteczne oraz pyszny sztumski poczęstunek – drożdżówka, grochówka, chleb ze smalcem i gorący napój. Podczas imprezy obecni byli: Czesław Oleksiak – Przewodniczący Rady Miejskiej w Sztumie, Leszek Tabor – Burmistrz Miasta i Gminy Sztum, który sprawuje patronat honorowy. Patronat medialny sprawuje Dziennik Bałtycki. Podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji I biegu XVII Grand Prix Sztumu w Biegach Przełąjowych.

Zapraszamy na podsumowanie sezonu 2015 i X lat LKS ZANTYR Sztum w dniu 17 grudnia b.r do sali Kino-Teatru o godzinie 17.00 oraz na drugi bieg w dniu 16 stycznia 2016 roku

Sponsorzy, organizatorzy i partnerzy I biegu

XVII Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych – 12.12.2015

Miasto i Gmina Sztum

Starostwo Sztum

Pomorskie Zrzeszenie LZS Gdańsk

Murawski Andrzej

Producent Rowerów FOLTA Malbork Jarosław Folta

Bank Spółdzielczy Oddział Sztum

OPTYLUX

Transport Osób Jacek Lubiński

PSS Społem Sztum

Szkoła Podstawowa nr 2 Sztum

Sztumskie Centrum Kultury

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sztum

Sztumska Agencja Rozrywkowa Burczyk Estrada

Zespół Szkół Zawodowych Barlewiczki

Straż Miejska w Sztumie

Transport Sanitarny Lesław Olszewski Sztum

Wolontariat Młodzieżowej Rady Miasta Sztum

Patronat honorowy: Leszek Tabor – Burmistrz Sztumu

PATRONAT MEDIALNY: DZIENNIK BAŁTYCKI

ORGANIZATOR: LEKKOATLETYCZNY KLUB SPORTOWY ZANTYR SZTUM