Talex – Borysław Borzytuchom najlepszy w przełajach młodzików!

IMG_20160312_124955_3W sobotę 12 marca we Włocławku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych.

Złoty medal w biegu na 2000 m młodzików zdobył Filip Ostrowski (KKL Rodło Kwidzyn), srebrny medal w tej samej kategorii –  Jakub Struniawski (ULKS Talex Borzytuchom).

Srebrny medal w biegu na 1500 m zdobyła Julia Gruda (KKL Rodło Kwidzyn), natomiast brązowe medale przypadły  zawodniczkom: Wiktorii Metlickiej (Borzytuchom) w biegu na 1,5 km i Katarzynie Główczewskiej (Borzytuchom) w biegu na 2,5 km. To pierwsze medale wymienionych biegaczy w zawodach tej rangi. Ponadto 3 miejsce w biegu na 3000 m wywalczył Kamil Łukasiak (KKL Rodło Kwidzyn).
Pozostali młodzicy walczyli ambitnie na miarę możliwości. Na zwycięstwo w punktacji klubowej w pełni zasłużył ULKS Talex – Borysław Borzytuchom z dorobkiem 14 punktów. Sukces jest pochodną dobrego szkolenia, selekcji w Cross Festival i współpracy z nauczycielami z całego powiatu.