Przybylska Andżelika

Andżelika Przybylska
Lekkoatletka, dyskobolka z KKL „Rodło” Kwidzyn

Andżelika Przybylska (r. 1992) czołowa lekkoatletka LZS w kraju, członkini Kadry Polski Seniorek, utytułowana zawodniczka Ziemi Kwidzyńskiej (trenerem jest p. Lech Kwiatkowski, zarazem prezes klubu).
Andżelika zapracowała w swojej karierze sportowej na wiele sukcesów w swej „sztandarowej” konkurencji – rzut dyskiem. Ambitna zawodniczka już w roku 2007 znalazła się na 7 miejscu Mistrzostw Polski Młodziczek, które odbyły się w Słubicach. Dalej było już tylko lepiej, bo w Krakowie – na Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych wywalczyła srebro wynikiem 43,12 m i brązowy medal MP Juniorek z wynikiem 46,17 m na zawodach w Białymstoku.
W 2011 r. Andżelika posłała dysk na odległość 49,96 m i została srebrną medalistką MP w kat. juniorek. W tym samym roku znalazła się w 10 najlepszych dyskobolek Mistrzostw Europy Juniorek w Tallinie (Estonia).
W 2012 r. wywalczyła wicemistrzostwo Polski w kat. młodzieżowców (Radom) wynikiem 52,21 m., a w 2013 r. została już młodzieżową mistrzynią Polski (Bydgoszcz) rezultatem 54,62 m. W tej kategorii wiekowej przychodzą następne sukcesy i tak: brązowy medal MP Seniorek na zawodach w Toruniu, a później – 5 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Tampere (Finlandia), gdzie rzuciła na odległość 53,86 m., następnie w roku 2014 wygrała dysk na Międzynarodowym Meczu Polska – Czechy – Słowacja – Węgry. W tym roku także uplasowała się na 4 miejscu Mistrzostw Polski Seniorek w Szczecinie z wynikiem 56,67 i została Młodzieżową Wicemistrzynią Polski w Inowrocławiu z rezultatem 52,59 m.
Talent i konsekwentne szkolenie zaprocentowały wyżej wymienionymi wynikami, z czego jest dumny trener lekkiej atletyki – Lech Kwiatkowski, a Andżelika jako zawodniczka godnie reprezentuje Kwidzyn, powiat i województwo pomorskie na różnych zawodach rangi mistrzowskiej, w tym – Krajowe i Pomorskie Zrzeszenie LZS.
Gratulujemy zawodniczce i jej trenerowi, życząc dalszych sukcesów na drodze kariery sportowej!

Redakcja: Wiesław Szczodrowski
Wiceprzewodniczący RW PZ LZS

Źródło informacji sportowej:
KKL „Rodło” Kwidzyn