Masa Marcin Szybki i skoczny „daniel” z Trąbek Wielkich

Niewielu zawodników posiada dar natury, albo inaczej – wrodzony gen szybkości i skoczności, a Marcin Masa, wielokrotny reprezentant trąbkowskich LZS taki ma!
Marcin to ciekawa postać sportowa z długoletnim stażem zawodniczym – od dawnych, pięknych lat szkolnych do obecnego czasu i statusu… weterana pomorskiej lekkiej atletyki. Na co dzień – koleżeński, przyjazny ludziom i słowny co do obowiązków przyjętych na siebie. Opinię tą potwierdzają dokonania lekkoatlety i wszechstronnego sportowca. Oto one w sporcie „weterańskim”:
Wielokrotny zdobywca pucharów w punktacji „open” Mistrzostw Polski w hali i na obiektach otwartych. Posiada 5 medali złotych, 2 srebrnych oraz 1 brązowego w sprintach i skoku w dal – w halowych MP oraz 5 złotych, 2 srebrnych i 1 brązowego na wolnym powietrzu. Kategoria wiekowa M – 50 i M – 55.
Posiadacz 3 rekordów Polski.
W pierwszej 10 – tce Mistrzostw Europy we Włoszech w biegu na dystansie 200 m w kategorii M – 45. Wrodzona szybkość pozwoliła mu na uzyskiwanie takich wyników jak: w biegu na dystansie 100 m – 12,20 s w kategorii M – 40,
12,10 s – w kat. M – 45, 12,35 s – w kat. M – 50 i 12,92 sekundy w kat. M – 55!
Trzeba przyznać, że są to rewelacyjne wyniki tego sympatycznego lekkoatlety i sportowego „twardziela”! Wszędzie, gdzie rywalizował na bieżniach i skoczniach – godnie reprezentował barwy Zrzeszenia LZS i za to mu wszyscy dziękujemy.
Panie Marcinie – czapki z głów! – jak się rzecze i dużo, dużo zdrowia! Idź i biegnij dalej tą drogą, gdy tylko zdrowie dopisuje. Wzór sportowca godny naśladowania!

Redakcja:
Wiesław Szczodrowski
Wiceprzewodniczący RW PZ LZS

Sportowe źródło informacji:
Opracowanie „Sport w gminie Trąbki Wielkie w latach 1945 – 2012.
40 lat Rady Gminnej i Gminnego Zrzeszenia LZS
w Trąbkach Wielkich”