KS Beniaminek 03 po raz drugi z rzędu wygrywa finał wojewódzki turnieju Piłkarska Kadra Czeka

KS Beniaminek 03 Starogard Gdański po raz drugi z rzędu wygrywa finał wojewódzki najstarszego turnieju piłkarskiego w Polsce – Piłkarska Kadra Czeka! Drużyna z Kociewia była bezkonkurencyjna w odbywającym się na Stadionie im. Kazimierza Deyny turnieju. Na drugim miejscy rywalizacje zakończyli zawodnicy Pogoń Prabuty, a na najniższym stopniu podium stanął GOSRiT Luzino. Kolejne miejsca zajęli U2 Bytów i SP Paczewo.

Najlepszym strzelcem turnieju został Błażej Feister, najlepszym bramkarzem Błażej Delewski (obaj Beniaminek). Najlepszym zawodnikiem wybrany został Nendza Konrad.

Po zakończeniu imprezy odbyła się uroczystość wręczenia nagród, w której uczestniczył Maciej Kowalczuk, dyrektor dep. Sportu UMWP, Piotr Klecha – przewodniczący Pomorskiego Zrzeszenia LZS oraz Franciszek Kaszubowski- prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS w Starogardzie Gdańskim.

Warto dodać, że ambasadorami turnieju są byli piłkarze wywodzący się z klubów LZS: Karol Piątek, Paweł Buzała, Rafał Kaczmarczyk oraz Jacek Manuszewski.

Zwycięzca finału wojewódzkiego będzie reprezentował Województwo Pomorskie w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w Zamościu (14-16.07.2019 ).