Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego

W miniony weekend 21 i 22 września na stadionie lekkoatletycznym w Tarnowie o prym w kraju walczyli młodzi lekkoatleci w kategorii wiekowej U 16. Impreza tradycyjnie nosiła nazwę Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego. W zmaganiach wzięło udział ponad 700 zawodników z 230 klubów w Polsce.

W klasyfikacji województw woj. pomorskie zajęło pierwsze miejsce.
W klasyfikacji klubowej pierwsze miejsce wywalczyły KKL Rodło Kwidzyn razem z AML Słupsk, AZS UMCS Lublin oraz AZS-AWF Gorzów.

O randze zawodów może świadczyć przeprowadzona relacja live przez telewizję internetową KS Sport (link do transmisji dostępny pod adresem mpu16.domtel-sport.pl.), zachęcamy państwa do obejrzenia rywalizacji.

Na ostatnim okrążeniu po długim 300 metrowym finiszu Tymoteusz Kil z Prabut (KKL Rodło Kwidzyn) zdeklasował rywali i wbiegł na linię mety z 10 metrową przewagą nad rywalami bijąc rekord życiowy o 8 sekund. Czas na mecie zmierzony przez aparaturę pomiarową to 6.09.25. Trenerem Tymka jest Pan Marcin Kłosiński. Po zsumowaniu 2 serii dało to 7 miejsce w ogólnej klasyfikacji MP, co jest najlepszym wynikiem Tymka w karierze .

Po biegach przyszedł czas na oszczepników. Do rywalizacji przystąpił Andrzej Dzwonkowski legitymujący się najlepszym tegorocznym wynikiem w Polsce – ponad 62 metry. Od pierwszych rzutów widać było, że zwycięzca może być tylko jeden. Po rzucie na odległość ponad 60 metrów, Andrzej zdeklasował następnego oszczepnika i wygrał z przewagą ponad 7 metrów nad drugim rywalem, zdobywając tytuł Mistrza Polski Młodzików. Jego rezultat to 60.33. Trenerem Andrzeja jest Pan Lech Kwiatkowski. W rzucie dyskiem startowała Oliwia Lewandowska która ostatecznie zajęła ósme miejsce z wynikiem 34.49 , trenerem Oliwi jest również Lech Kwiatkowski . Warto zaznaczyć, iż Oliwia i Tymek poprawili swoje rekordy życiowe .

Drugiego dnia Mistrzem Polski Młodzików na dystansie 1000m został Milosz Wesołowski (KKL Rodło Kwidzyn) z czasem 2.39.61. Trenerem Milosza jest Pan Wojciech Margulewicz .

Miłosz legitymował się najlepszym wynikiem w sezonie na tym dystansie wśród młodzików dlatego też startował w pierwszej serii – najmocniejszej , którą wygrał , przez cały bieg trzymał się w czołówce biegu i na ostatnich 150 m wypracował sobie przewagę i tak już zostało, bo w dwóch następnych seriach rywale okazali się słabsi . Tak jak powiedział komentator tych zawodów jak torpeda wystartował i najlepiej potrafi rozłożyć siły podczas biegu.