Zwyciężyli w Skarszewach i jadą na finału wojewódzki do Luzina

24.06.202014 na pięknie położonym obiekcie sportowym – stadionie miejskim GOSiR w Skarszewach został rozegrany turniej półfinałowy – XXX Jubileuszowego Ogólnopolskiego Turnieju Chłopców rocz. 1999 i mł. „Piłkarska Kadra Czeka” im. Stanisława Tymowicza pod Patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Telewizji Polskiej TVP Sport.
Do turnieju w Skarszewach zakwalifikowali się przedstawicie z powiatu gdańskiego – reprezentacja Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka z Trąbki Wielkie, nowodworskiego – LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański i starogardzkiego – KS Wietcisa Skarszewy. Z przyczyn transportowych nie dojechał zespół LKS Żuławy.
Otwarcia turnieju dokonał Robert Stoliński zastępca burmistrza Skarszewy w obecności zaproszonych gości w osobach, Katarzyny Piekarskiej dyrektora GOSiR Skarszewy , Wiesława Szczodrowskiego wiceprzewodniczącego Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku oraz sędziów PZPN w Gdańsku Stanisława Poniatowskiego i Grzegorza Kabzińskiego. Życzył młodym piłkarzom sportowej walki i niech wygra lepszy.
Tak więc wynik meczu pomiędzy drużynami KS Wietcisy i gimnazjum z Trąbek Wielkich zadecyduje która z drużyn zakwalifikuje się do finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany 26 .06.2014 w Luzinie.
Mecze pomiędzy drużynami KS Wietcisy i Trąbek Wielkich zawsze były bardzo zacięte, a o zwycięstwie decydowała przewaga jednej bramki. Tak było w półfinale w 2012 roku. Młodych piłkarzy z gimnazjum poprowadzili do walki nauczyciele wychowania fizycznego Adrian Wysiecki i Zenon Kulwikowski .Tym razem zwycięstwo było przekonywujące, Trąbki Wielkie wygrały 5:2. Bramki zdobyli Paweł Ziemian -3 oraz Jakub Pelowski i Fabian Niedźwiecki po jednej
W zwycięskiej drużynie zagrali: Jakub Pelowski, Filip Drożyński, Adrian Pepliński, Krystian Szweda, Krystian Gadomski, Fabian Niedźwiecki, Jakub Czerwiński, Krystian Chodowski, Paweł Ziemian, Karol Szarmach, Łukasz Panikowski, Kacper Kaźmierczak, Łukasz Zitterman, Mateusz Friza, Dawid Sośnicki, i Michał Keler. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali piękny puchar i sprzęt sportowy w postaci piłek.
Organizatorzy turnieju, a konkretnie meczu przyznali nagrodę MVP dla najlepszego zawodnika meczu którą otrzymał Paweł Zieman z Trąbek Wielkich oraz zadbali, aby do domu nikt nie wrócił głodny i zaprosili wszystkich uczestników na posiłek regeneracyjny.
W tym miejscu należy przypomnieć ze drużyny z Trąbek Wielkich w okresie 30 lat rozgrywania turnieju P.K.Cz. dwukrotnie z finału krajowego wracały z medalami. W 2003 ze złotym – drużyna LZS Orzeł Trąbki Wielkie, a 2012 ze srebrnym – LKS Orzeł Trąbki Wielkie. Trenerem tych drużyn był zasłużony trener dla piłki nożnej w gminie i województwie pomorskim Tomasz Kempa.
Turniej został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
info wkempa, foto GOSIR Skarszewy