Kadra Pomorza LZS po test-meczu

W środę 12 grudnia 2018 roku  na stadionie Narodowym Rugby w Gdyni rozegrany został mecz Kadry Pomorza LZS (U-16) . Rywalem była drużyna Juniora Starszego Bałtyku Gdynia (U-18).

Kadra złożona była z zawodników urodzonych w latach 2002/03, grających w takich klubach jak Cartusia Kartuzy, GOSRiT Luzino, Morze Stegna, Wicher Wierzchucino czy Żuławy Nowy Dwór Gdański, (ostatecznie nie dojechali , powołani zawodnicy ULKS 2 Bytów)

Mecz miał kilka faz podczas których jeden z zespołów dominował. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze ale kilka minut później z rzutu karnego wyrównał Kacper Bornowski. Zespół Bałtyku Gdynia wykorzystał w następnych akcjach brak zgrania zawodników Kadry i zdobył dwubramkową przewagę. Jednak zawodnicy reprezentujący LZS nie poddawali się. Wpierw dobre podanie Michała Kruglickiego wykorzystał Jakub Dettlaff, a następnie Łukasz Michałek zamienił na bramkę podanie od Jakuba Janowskiego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3-3.

Po przerwie gospodarze przejęli inicjatywę, lecz podopieczni trenera Pawła Radeckiego, mogli się podobać. Każdy z zawodników wykazywał się inicjatywą i zaangażowaniem. Mimo utraty bramki na 4-3 zawodnicy z małych klubów nie poddawali się w końcówce meczu Michał Kruglicki po solowej akcji zdobył bramkę na 4-4.

W ostatniej akcji meczu zespół Bałtyku wykorzystał przewagę fizyczną i zdołał zdobyć piątką bramkę i ten test mecz zakończył się wynikiem 5:4 dla Biało- Niebieskich.

Mimo niekorzystnego wyniku pierwszy mecz Kadry Pomorza LZS wypadł bardzo dobrze. Wyselekcjonowani zawodnicy pokazali się z dobrej strony, potrafili tworzyć groźne akcje i postawić się starszemu rywalowi.

Skład Kadry Pomorza LZS : Miotk Szymon – Błażej Zalewski, Landowski Szymon, Nastały Mikołaj, Poroszewski Szymon, Kacper Kozioł, Kruglicki Michał, Bornowski Kacper, Jakub Dettlaff, Jakub Janowski, Michałek Łukasz, Gąsecki Bartosz, Wiktor Droździel, Wolski Bartosz, Wiczkowski Igor