Wojewódzkie Igrzyska Sportowe LZS o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego 2014 Linia cz.I

igrzyskawlini2015_048Wojewódzkie Igrzyska Sportowe LZS o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego 2014 Linia

14 czerwca 2014 rok

Na stadionie gminnym w Linii odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Sportowe Ludowych Zespołów Sportowych o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. Zawody rozpoczęła uroczysta defilada uczestników i gości. W barwnym pochodzie uczestniczyły poczty sztandarowe: Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Linii oraz lińskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego. Rytm idącym sportowcom wyznaczały dźwięki marszowych utworów w wykonaniu miejscowej Gminnej Orkiestry Dętej, która działa przy Gminnym Domu Kultury w Linii. Młodzi sportowcy w Linii nieśli przed każdą z reprezentacji herb i nazwę miasta lub gminy. Poszczególne reprezentacje ubrane w stroje sportowe niosły także swoje banery i flagi. Główny organizator zawodów – dyrektor GDK w Linii a zarazem Wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku Jan Trofimowicz przywitał serdecznie wszystkie reprezentacje biorące udział w zmaganiach. Zapalenia znicza olimpijskiego dokonali Przewodnicząca Rady Wojewódzkiej Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku – Magdalena Kołodziejczak – jednocześnie wójt Gminy Pruszcz Gdański oraz Przewodniczący Rady Gminy Linia Czesław Hinz. Uroczystego otwarcia zmagań sportowców spod szyldu LZS dokonali wraz z Magdaleną Kołodziejczak – Maciej Kowalczuk – dyrektor Departamentu Sportu w Urzędzie Marszałkowskim oraz wójt Gminy Linia Łukasz Jabłoński.
Po uroczystym otwarciu przystąpiono do rywalizacji sportowej, którą rozpoczęły zmagania lekkoatletów. W biegu na 100 m kobiet i mężczyzn odbyły się eliminacje oraz biegi finałowe, w których udział wzięli 4 najlepsi zawodnicy i zawodniczki eliminacji.

Wyniki szczegółowe (kliknąć)

Wszystkie konkurencje rekreacyjno – sportowe odbywały się na gminnym stadionie sportowym w Linii. Jedynie siatkarze rywalizowali na pełnowymiarowej hali Zespołu Szkół w Linii. Zawody piłkarskie i siatkarskie sędziowali sędziowie ze związków okręgowych. Turniej podnoszenia ciężarka 15 kg prowadził i sędziował Sebastian Wenta jeden
z najlepszych polskich i światowych siłaczy. Pozostałe konkurencje prowadzili Tomasz Kempa i Jan Trofimowicz. Po zakończeniu rywalizacji sportowej, mimo chłodu i mżawki zaprezentowały się na scenie Zespół Pieśni i Tańca Kaszebsko Rodzezna oraz Chór Pięciolinia działające przy GDK w Linii. Po zakończeniu zmagań sportowych dekoracji i wręczenia nagród dokonali: wójtowie: Artur Herold, Jerzy Tkaczyk, Leszek Tabor i Łukasz Jabłoński oraz Czesław Hinz i Jan Trofimowicz. Dla każdej pierwszej trójki w każdej
z konkurencji czekały dyplom medal i puchar oraz nagrody w postaci sprzętu AGD oraz turystycznego. Kilku osobom sprzyjało szczęście i wygrały przygotowane przez organizatorów nagrody niespodzianki m.in. telewizor, rower i sprzęt turystyczny. Sprawnie działające iuro zawodów prowadziły Paulina Bigus i Astrida Kaczyńska. Ciepła zupę dla wszystkich przygotowały i podawały członkinie Stowarzyszenia „Bądźmy Razem”. Nad sprawami technicznymi czuwali członkowie Gminnego Stowarzyszenia LZS w Linii a opiekę medyczną i transportową zapewnili w dniu zawodów przeszkoleniu druhowie jednostki OSP w Linii.

W imieniu Rady Wojewódzkiej Pomorskiego Zrzeszenia specjalne patery z podziękowaniami Wiesław Szczodrowski wręczył Paulinie Bigus – która jako specjalista ds. kultury w GDK włożyła wiele pracy w przygotowanie imprezy oraz wójtowi Łukaszowi Jabłońskiemu za wszelką pomoc w przygotowaniu Igrzysk.

Całość szybko i z humorem poprowadził Jan Trofimowicz, który też dokonał zamknięcia zmagań sportowych. Po zakończeniu zawodów mimo niesprzyjającej pogody odbyła się zabawa taneczna przy muzyce na żywo. Zebrani tańczyli niemalże do północy.

Info i foto wkempa