Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Młodzików o Puchar Burmistrza Miasta Lubawa

Jacek Kazimierczak (47 kg) na drugim miejscu podium9 maja w Hali OSiR w Lubawie odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Młodzików o Puchar Burmistrza Miasta Lubawa. Startowało 70 zawodników z 14 klubów z województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Startowali również zawodnicy z litewskich klubów: Wilna, Kowna i Marjanpola. Turniej rozgrywany był w ramach Bałtyckiej Ligii Młodzików.
Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi zawodnicy naszych klubów – GKS „Cartusia” Kartuzy, Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko i Zapaśniczego Uczniowskiego Klubu Sportowego Łękinia (gmina Koczała).
Złoty medal w kategorii wagowej do 42 kg wywalczył Bartłomiej Ciesielski (ZUKS Łękinia). W finale wygrał z Przemysławem Rożentalskim (Sokół Lubawa) przez położenie na łopatki. Drugi zawodnik z ZUKS Łękinia Kamil Kuśnierczak wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 66 kg.
Z ZKS Miastko srebrne medale wywalczyli Kacper Karaśkiewicz (32 kg) oraz Jacek Kazimierczak (47 kg). Obydwaj przegrali swoje walki finałowe z zawodnikami z Litwy przed czasem. W tej samej kategorii wagowej (47 kg) trzecie miejsce zajął zawodnik GKS „Cartusia” Kartuzy – Oliwier Godziński. Pozostali medaliści z Kartuz to Andrzej Drewa – 2 miejsce w kategorii 38 kg, oraz Michał Ducher – 3 miejsce w kategorii 53 kg.
W klasyfikacji drużynowej 6 miejsce zajął GKS „Cartusia” Kartuzy, 10 miejsce – ZUKS Łękinia, a 11 miejsce – ZKS Miastko.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Redakcja: Magdalena Janczak