11Lato kartuskich zapaśników pełne startów

pdodapr20157_002Mimo okresu wakacyjnego zawodnicy sekcji zapaśniczej GKS Cartusia jeżdżą po całej Europie.

Z Mistrzostw Europy w Stambule wrócił Jędrzej Wiśniewski, który zajął w tym turnieju jedenaste miejsce. Pierwszą walkę wygrał z reprezentantem Łotwy, a następnie uległ przedstawicielowi Armenii. Jedenaste miejsce niewątpliwie nie jest oszałamiającym sukcesem, ale poziom, który zaprezentował Jędrzej był dobry. Jest to zawodnik dużych możliwości, który osiągnąć może więcej,
o ile sam ustawi sobie wyżej poprzeczkę.
Drugi z naszych zawodników – Damian Metza po zwycięstwie w Mistrzostwach Polski, wybiera się na międzynarodowy turniej w Serbii, który jest sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy w tej kategorii wiekowej.
Natomiast Krystian Formela po zgrupowaniu kadry narodowej seniorów w Cetniewie w połowie miesiąca, wystartuje w Grand Prix Madrytu.