Medale na Mistrzostwach Polski młodzików

mpml-20160924155544-0782_201609241909-filip-2

Filip Ostrowski – zawodnik jednego z naszych Wiodących Klubów Sportowych – Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło” został Mistrzem Polski młodzików w biegu na 600 m z wynikiem 1:22:54. Do rekordu Polski młodzików zabrakło 0,20 sekundy. Filip jest podopiecznym trenera Wojciecha Margulewicza.

Brązowy medal zdobył natomiast Aleksander Mania – LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz (również WLKS) w skoku o tyczce z wynikiem 3,5o m.

Podopieczny Kazimierza Kasprzyka, który był wymieniany w gronie pretendentów do medalu nie zawiódł. Tegoroczny konkurs tyczkarski stał na wysokim poziomie ale Olek świetnie radził sobie w tej stawce. Wynik – tylko 10 cm gorszy od rekordu życiowego. Zwyciężył Maciej Graczyk z Łodzi 3m65cm a drugi był Marcinkiewicz Bartosz z Warszawy 3,60. To już trzeci tegoroczny medal Mistrzostw Polski dla LLKS Ziemi Kociewskiej. 11 miejsce w skoku o tyczce zajął Kajetan Krzyżanowski uzyskując wynik 3m . Kajetan cechuje się bardzo wysokimi cechami motorycznymi i trener Kasprzyk spodziewa się dużej progresji wyników w kolejnych latach.

Dobrze zaprezentował się również Filip Felski (LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz) w skoku wzwyż który z wynikiem 182 cm zajął 5 miejsce. W tej konkurencji również w tym roku był bardzo wysoki poziom. Zwycięzcy osiągnęli wyniki 191, 188 i 188 cm.

Dobrze zaprezentowali się również: Julia Kowalska w biegu na 300 m – 15 miejsce z wynikiem 42,65 (poprawiając swój rekord życiowy na tym dystansie) oraz Kamil Łukasik w biegu na 2000 m – 12 miejsce, również z rekordem życiowym. Trenerem Julii jest obecnie również Wojciech Margulewicz, Kamila trenuje natomiast Marcin Kłosiński.

10 miejsce w 5-boju zajęła Anna Łaska debiutująca w zawodach rangi Mistrzostw Polski. Z nadziejami patrzymy już w przyszłoroczne występy Ani ponieważ będzie startowała jeszcze w kategorii młodziczek .

Mistrzostwa odbyły się 24-25.09.2016 r. w Słubicach, kończąc sezon lekkoatletyczny na stadionach krajowych.

Wiodące Ludowe Kluby Sportowe (WLKS) są dofinansowywane przez LZS ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.