Złoto i srebro dla Patrycji Lorkowskiej. GKS CARTUSIA II w klasyfikacji drużynowej

kolpoprz2016003
Za nami pierwsze Mistrzostwa Polski w tym roku. W dniach 9-10 stycznia rozegrano MP w przełaju. Do Lublina udała się niezbyt liczna, lecz najsilniejsza grupa zawodników.

Pierwszego dnia rywalizowali najmłodsi. Jako pierwszy z naszych w kategorii młodzik wystartował Maksymilian Grzenkowicz, który nie ścigał się o mistrzostwo polski lecz naramiennik prezesa PZKol. Maks pojechał bardzo dobrze, potwierdzając dobrą dyspozycję z ostatnich wyścigów i zajmując 6. miejsce.
Kolejną kategorią byli juniorzy młodsi, którzy byli pierwszymi walczącymi o tytuł Mistrza Polski. Tutaj nasze barwy reprezentował Nikodem Grzenkowicz.
Niko, zaprezentował się dobrze, zajmując miejsce 9., lecz pewien niedosyt pozostał, gdyż dyspozycja była dużo lepsza.
Liczniejsza grupa naszych zawodników wystartowała drugiego dnia. Tego dnia warunki na trasie były znacznie trudniejsze. Bardzo ślizgie zakręty i padający w późniejszym czasie śnieg miał nie mały wpływ na rywalizację.
Na początek, na starcie stanął Kacper Wiszniewski w gronie juniorów. Kacper w tym roku nie startował zbyt wiele, dla tego nie mógł liczyć na dobre rozstawienie. Pomimo dobrego startu i dobrej dyspozycji, braki techniczne zdecydowanie uniemożliwiły walkę o lepszą lokatę. Ostatecznie 16. lokata.
W kolejnym wyścigu na starcie stanęły kobiety. W tym roku w gronie OPEN, co dawało szansę juniorkom na rywalizację nie tylko o medale w kategoriach U-23 i Elity ale również o wyjazd na MŚ. Jedną z faworytek do złota w juniorek i medalu w U-23 była nasza zawodniczka Patrycja Lorkowska. Nie zabrakło również Karoliny Perekitko, która wielokrotnie w tym sezonie zajmowała miejsce na podium w juniorkach.
Rywalizacja była bardzo zacięta – nie tylko w czołówce, ale również o dalsze pozycje. Emocje podnosiły również dzięki licznym upadkom, których nie uniknęła chyba żadna z zawodniczek.
Patrycja nie zawiodła. Pewnie zwyciężyła w juniorkach, do samego końca walcząc o złoto w kategorii młodzieżowej i wyjazd na MŚ. Ostatecznie 2. miejsce(tytuł pierwszej v-ce Mistrzyni Polski na 2016) w U-23 i 8. w elicie.
Karolina nie podołała trudom trasy i nie uniknęła problemów technicznych. Walcząc do końca o każdą pozycję zdobyła 6. miejsce w juniorkach (19. OPEN).
Ostatnim,kulminacyjnym momentem był wyścig eilty wraz z młodzieżowcami. Na starcie, ustawiony w ostatnim rzędzie, stanął również Szymon Sajnok, dla którego był to drugi wyścig przełajowy w sezonie. Nie przeszkodziło mu to jednak szybko wyprzedzić liczną rzeszę zawodników i walczyć o czołowe lokaty. Szymon nie ustrzegł się błędów na trasie. Mimo tego zajął rewelacyjne 5. miejsce w młodzieżowcach i 10. w gronie elity.
Wszystkie te wyniki naszych zawodników pozwoliły zająć GKS Cartusia Kartuzy – sekcja kolarska, 2. miejsce w klasyfikacji klubowej ex aequo z UKS Koźminianka Koźminek, tracąc jedynie 4. punkty do LKK LUKS Sławno – gospodarzy przyszłorocznych MP w przełaju.

W kat. juniorów Złoty medal zdobył Tomasz Rzeszutek, Junior młodszy srebro Michał Rocławski , w kat młodzik zawodnicy ścigali się o naramiennik Prezesa PZKol (nieoficjalne Mistrzostwa Polski) – wygrał Suszko wszyscy z MLKS BASZTA Bytów