Zawody zapaśnicze

filip

Zawodnicy Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko w miniony weekend brali udział w dwóch imprezach zapaśniczych.

Młodzicy do lat 14 walczyli w Brójcu (województwo lubuskie) gdzie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w stylu klasycznym. W zawodach startowało łącznie 106 zawodników z 19 klubów.
Na tych zawodach Kacper Karaśkiewicz wywalczył srebrny medal w wadze do 35 kg. Wygrał on trzy walki, kładąc swoich przeciwników na łopatki. Dopiero w finale uległ starszemu o dwa lata Grzegorzowi Hildebrantowi zawodnikowi z Orlęta Trzciel. Przegrał z nim przez położenie na łopatki.
Następny młodzik Jacek Kazimierczak wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 47 kg.

______________________________________________________________________________

Kadeci (do lat 17) występowali we Frankfurcie nad Odrą w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w stylu klasycznym o Puchar Brandenburgii. Startowało tam bardzo dużo zawodników z 11 państw w tym reprezentacja Polski.
Filip Petrończak był drugi w wadze do 54 kg. W finale przegrał z zawodnikiem Wiktorem Zaobornym (Olimp Kostrzyn) na punkty 1:6.
Drugi Kadet Piotr Zabłocki wywalczył brązowy medal w wadze do 69 kg. Przegrał tylko jedną walkę ze Szwedem Maxem Karlssonem minimalnie na punkty.

K. Wanke:
Cieszy mnie bardzo, że wszyscy startujący w kadetach i młodzikach wywalczyli miejsca na podium. Przed naszymi zawodnikami kolejne starty, kolejne wyzwania. Trzeba ciągle się doskonalić, poprawiać swoje cechy motoryczne i technikę zapaśniczą.