Zawodnicy Pomorskiego Zrzeszenia LZS pojadą na Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym

20160410_165747_resizedZawodnicy sekcji tenisa stołowego klubu LUKS Straszyn uzyskali cztery kwalifikacje do mistrzostw Polski.
W kategorii młodzieżowej na mistrzostwa kraju w dniach 14-17 kwietnia do Brzegu Dolnego pojadą Krzysztof Liwski, który zdobył złoty medal w eliminacjach wojewódzkich oraz Marcelina Kamińska, która wywalczyła limit ogólnopolski dzięki bardzo dobrej grze podczas całego sezonu.

Ponadto eliminacje wojewódzkie wygrała straszyńska drużyna młodzików w składzie Adam Rudo i Krzysztof Dziewulski, a także drużyna kadetów Jakub Marczuk i Szymon Trocka.
Młodzicy zagrają w Krośnie w dniach 5-8 maja, a kadeci w Ostródzie w dniach 12-15 maja.

Awans do Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorek w Tenisie Stołowym w Ostródzie wywalczyła również tenisistka KTS-K GOSRiT Luzino – Katarzyna Płotka. Luzinianka spisała się rewelacyjnie zajmując I miejsce! Klasyfikacja końcowa :

1-Katarzyna Płotka KTS-K GOSRiT Luzino
2-Marta Trzaska MTS Kwidzyn
3-Julia Jedlikowska MRKS Gdańsk

Również 10 kwietnia br. w Gdańsku na podium w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Kadetek w Tenisie Stołowym stanęła drużyna KTS-K GOSRiT Luzino w składzie Maja Jarzynowska i Magda Płotka. Dziewczęta wywalczyły  III miejsce.