MMM – zapasy kobiet 19.09.2015 Żary

Weronika Majewska pierwsza od prawej na trzecim miejscu podiumW Żarach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w zapasach – styl wolny. W zawodach startowało 120 zawodników i zawodniczek z 15 klubów woj. pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego.
Miastko reprezentowały dwie dziewczyny: Agata Kazimierczak i Weronika Majewska, które walczyły bardzo dzielnie.
Agata Kazimierczak wywalczyła złoty medal w kategorii wagowej do 48 kg, a Weronika Majewska „brąz” w wadze do 52 kg.
Agata miała łącznie 3 walki. W walce finałowej pokonała Darię Helman z Agros Żary przez przewagę techniczną 12:2. Weronika natomiast stoczyła 4 walki, przegrywając tylko jedną walkę w półfinale z Agatą Pawicką (Husaria Fight Team Kozienice). W walce o brązowy medal Weronika wygrała z Kamilą Rychert (KS Bloczek Team Pelpin) zdecydowanie przez położenie na łopatki.

K. Wanke:
Dziewczyny walczyły bardzo mądrze, nie popełniały wiele błędów. Myślę, że Agata i Weronika gdy będą startowały w Mistrzostwach polski Młodziczek to będą blisko podium bo stać je na to.
W Systemie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży ZKS Miastko wzbogacił się o kolejne 5 pkt. W MP Kadetów do lat 17 (XXI OOM) zawodnicy zdobyli aż 40 pkt.
Już w najbliższą sobotę będą walczyć młodzicy ZKS Miastko w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – styl klasyczny, które odbędą się w Brójcu (woj. lubuskie). Kacper Karaśkiewicz wystartuje w najniższej kategorii wagowej do 35 kg, a Jacek Kazimierczak w wadze do 47 kg.
Oprócz tego jeszcze przed nami udział kolejnego naszego zawodnika Grzegorza Wanke w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23. Bardzo liczymy na medale i kolejne punkty, które są wykładnikiem pracy każdego trenera szkolącego dzieci i młodzież.

Trener kadry Polski kadetów Piotr Szczeponiok wystawił zawodników ZKS Miastko do udziału w Międzynarodowym Turnieju Kadetów o Puchar Brandenburgii we Frankfurcie nad Odrą.