XXVI Wojewódzkie Igrzyska Lekkoatletyczne Szkół Wiejskich i Małych Miast

W piątek 14 czerwca 2017 roku na terenie obiektów sportowych przy Szkole w Lipuszu odbyły się XXVI Igrzyska Szkół Wiejskich Małych Miast w Lekkiej Atletyce. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z 10 szkół województwa pomorskiego. Zostały rozegrane konkurencje takie jak skoki w dal, wzwyż, dysk, oszczep, biegi indywidualne i sztafetowe. Po zakończeniu rywalizacji uczestnicy zostali poczęstowani grochówką. Na koniec zostały wręczone medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W klasyfikacji ogólnej szkół wygrała szkoła w Lipuszu. Drugie miejsce przypadło szkole w Wielu a trzecie miejsce szkole w Pogódkach. W zawodach prawo startu mieli uczniowie szkół wiejskich i małych miast do 10 tys. mieszkańców z terenu województwa pomorskiego.