Wielki sukces Krystiana Formeli!

walbrzych_2015_019W dniach 27-29 marca 2015 roku w Wałbrzychu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w zapasach. Jedynym reprezentantem z Pomorza był zawodnik GKS CARTUSIA Kartuzy – KRYSTIAN FORMELA, który reprezentował nasz kraj w kategorii 85 kg. Krystian Formela stoczył 4 walki, które były bardzo trudne i wymagały od niego maksimum wysiłku. Jego charakter i wola walki doprowadziła go do najważniejszego sukcesu życiowego – brązu. W 1/8 finału Krystian pokonał Węgra – Patrika Szabo 3:1(6:3), w ćwierćfinale Włocha-Fabio Parisiego 3:1 (6:4). Z kolei w półfinale lepszy od niego okazał się Serb – Vladimir Stankic, który wygrał 3:1 (2:1). W pojedynku o brąz pokonał Białorusina – Hohę Hahnidze 3:1 (1:1). Był to bardzo udany start potwierdzający duże możliwości Krystiana i jego potencjał. Brązowy medal jest tym bardziej cenny, że jest to jedyny medal, który zdobyła ekipa z Polski w stylu klasycznym. Ponadto tym medalem Krystian dołączył do grona medalistów z naszego klubu, którzy osiągnęli sukces na arenie międzynarodowej. Jest to piąty medal na Mistrzostwach Europy i Świata w historii naszego klubu.