VII MIEJSCE MAGDY PŁOTKA W MISTRZOSTWACH POLSKI LZS W RASZKOWIE

magdaplotka20156_007W dniach 19-21.06.2015 w Raszkowie (woj. wielkopolskie) odbyły się Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Tenisie Stołowym. Do zdobycia były medale w czterech kategoriach: młodzik, kadet, junior i młodzieżowiec.

Wśród ponad 200 zawodniczek i zawodników reprezentujących 66 klubów z 13 województw wystąpiły dwie zawodniczki KTS-K GOSRiT LUZINO, Magda i Katarzyna Płotka, reprezentujące Pomorskie LZS. Do rywalizacji o medale w kategorii kadetek przystąpiło 30 tenisistek. Udany występ zanotowała Magda, która w pierwszej rundzie pokonała 3:2 I. Szymańską (woj. łódzkie). W meczu o ćwierćfinał pokonała 3:2 rozstawioną z numerem 5 G. Dyszkiewicz (woj. podlaskie). O wejście do półfinału uległa 0:3 A. Szczuce (woj. kujawsko- pomorskie). W następnej rundzie pokonała 3:1 P. Rybacką (woj. kujawsko- pomorskie) i przegrała 1:3 z J. Wójcik (woj. opolskie). Ostatecznie została sklasyfikowana na miejscu 7. Natomiast Katarzyna w meczu o wejście do ćwierćfinału spotkała się z rozstawioną z numerem 1 W. Ziemkiewicz (woj. mazowieckie), przegrywając 1:3. W kolejnym pojedynku pokonała 3:0 S. Rodziewicz (woj. podlaskie), następnie uległa W. Mielnickiej (woj. podlaskie) i została sklasyfikowana na miejscu 13.
Mistrzynią Polski została K. Gierach, która pokonała w finale W. Ziemkiewicz 3:2. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, w którym wystąpiło 8 zawodniczek znajdujących się w kadrze narodowej juniorek Polskiego Związku Tenisa Stołowego.
W punktacji klubowej na 66 startujących drużyn KTS-K GOSRiT LUZINO zostało sklasyfikowane na miejscu 33. Start naszych zawodniczek należy uznać za bardzo udany.