Udany występ zawodników LZS w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym „O Puchar Warmii i Mazur” Młodzików

Dnia 19-20.05.2017 w Olsztynie odbył się 46 Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy „O Puchar Warmii i Mazur” Młodzików w Zapasach Stylu Klasycznego, Wolnego oraz Zapasach Kobiet w Olsztynie. Zawody odbyły się na hali sportowej 'Urania’, gdzie 230 zawodników z Polski, Rosji i Białorusi walczyło na trzech matach, w trzech stylach zapaśniczych. Zawodnicy spod znaku LZS wywalczyli 2 miejsce w punktacji drużynowej w stylu klasycznym – GKS Cartusia Kartuzy oraz w stylu wolnym drużyna UKS OLIMPIK Lubichowo, ulegając jedynie drużynie z Rosji!

Styl klasyczny:

W zapasach stylu klasycznym wystartowało 119 zawodników z 23 klubów. Oto wyniki zawodników spod znaku LZS:

Styl wolny:

Nasza 6 – osobowa reprezentacja z UKS OLIMPIK Lubichowo wywalczyła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej w stylu wolnym ulegając jedynie drużynie z Rosji! Wśród zawodników: Kacper Szyca, Miłosz Gort, Szymon Schilling, Paweł Landowski, Filip Golimowski oraz Tytus Katkowski najlepiej spisał się Szymon Schilling w kat. wag. do 59 kg, zdobywając złoty medal, wygrywając wszystkie walki przed czasem przez 'tusz’. Srebrny medal w kat.wag. do 66 kg zdobył Miłosz Gort, oraz złoty medal w kat. wag. 100 kg zdobył Kacper Szyca. Pozostali zawodnicy tym razem bez medalu ale na pewno z cennym doświadczeniem.
Medale i puchar wręczał wybitny sportowiec, multimedalista, siatkarz – Paweł Papke.