Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce seniorów – Lublin, 20-22 lipca

Mistrzynią w biegu na 800 m została wychowanka ULKS Talex Borzytuchom Angelika Cichocka, która w biegu eliminacyjnym wypełniła minimum na ME w Berlinie.

Liderka polskich tabel Marcelina Witek (AML Słupsk) zwyciężyła w Lublinie w konkursie rzutu oszczepem. Słupszczanka złoto zapewniła sobie już pierwszą próbą, w której posłała oszczep na 55.97. W piątej kolejce rzutem na 52.71 tytuł wicemistrzyni kraju wywalczyła mistrzyni świata juniorek z 2016 roku Klaudia Maruszewska (LKS Ustka Jantar). Bez medalu wyjechała z Lublina Maria Andrejczyk (ULKS Hańcza Suwałki) – rekordzistka Polski, która wraca do rywalizacji po ponad rocznej przerwie związanej z kontuzją, była piąta.

Wielką niespodziankę sprawił Dawid Kościów (LKS Jantar Ustka) w rzucie oszczepem zdobywając brązowy medal. Na początku wąskiego finału uzyskał rekord życiowy posyłając oszczep na odległość 80.64 – to oczywiście wynik lepszy od wskaźnika PZLA na mistrzostwa Europy w Berlinie. Wygrał faworyt Marcin Krukowski z „Warszawianki”. Lubelski konkurs oszczepników przejdzie do historii jako najlepszy w historii rozgrywania tej konkurencji na mistrzostwach Polski. Pierwszy raz od 2000 roku wszyscy medaliści przekroczyli granicę 80 metrów.

W biegu na 1500 m czwarte miejsce zajęła 19-letnia Beata Topka z ULKS Talex Borzytuchom bijąc rekord życiowy. To podopieczna Jarosława Ścigały, pierwszego trenera Angeliki Cichockiej.