Mistrzostwa Europy – Baszka Méster Sport

Długi weekend sierpniowy, prowadził baśkarzy do Luzina. W połowie sierpnia Luzino, było po raz drugi stolicą Baśki. W Hali Sportowej w Luzinie, odbył się Festiwal Baśki i Kopa oraz turniej sportowy o Mistrzostwo Europy.

13 sierpnia odbył się turniej sportowy Mistrzostwa Europy. Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. Mistrzostwa Europy, zalicza się do rankingu Masters Polska 2017. W turnieju zostało rozegranych 5 rund. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button.

Impreza dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego

Mistrzostwa Europy zgromadziły 249 zawodników, wśród których najlepiej grał Roman Liecau z Fali Krokowa. Jest to największy sukces w karierze i myślę, że nie ostatni. Bardzo lubię miesiąc sierpień, w którym odnoszę swoje największe sukcesy i oby tak dalej – powiedział szczęśliwy zwycięzca… Drugie miejsce zajął Tadeusz Sychowski z Wejhera Wejherowo, natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowano Adama Szczypior – Alibi Kościerzyna. Wśród najlepszych zawodników turnieju sklasyfikowano: Makowski Leszek – Mak-Pol Gniew, Treder Zenon – Dantom Gdynia, Kreft Kazimierz – Remus Żelistrzewo, Bruszkiewicz Andrzej – Donimierz, Pallach Jan – Luzino I, Dominik Maria – Kłos Werblinia, Antkiewicz Stanisław – Karo Wejherowo.

Turniej par wygrali Sychowski Tadeusz i Sychowski Kazimierz – Wejher Wejherowo. Drugie miejsce zdobyła para Stobnickie Asy – Kowalski Piotr i Kowalski Zbigniew. Trzecie miejsce zdobyła para Frankowski Wacław i Bruszkiewicz Andrzej – Donimierz.

W rywalizacji zespołów zwyciężył Wejher Wejherowo – kpt. Pohl Jacek, Napieralski Bogusław, Sychowski Kazimierz, Sychowski Tadeusz. Drugie miejsce zdobył Dantom Gdynia – kpt. Putkowski Tomasz, Balewski Mieczysław, Szymańska Regina, Treder Zenon. Trzecie miejsce zdobyła Victoria Miały – kpt. Roszak Ryszard, Gogołek Leszek, Gurzęda Jerzy, Wysoczański Józef. W najlepszej dziesiątce turnieju sklasyfikowano: MAR-woje Gdańsk, Klimek Grudziądz, Luzino I, Alibi Kościerzyna, Donimierz, Fala Krokowa i Remus Żelistrzewo.

Wydarzeniu sportowemu patronował Starosta Wejherowski – Gabriela Lisius ,  Jarosław Wejer – Wójt Gminy Luzino oraz Piotr Klecha – przewodniczący Pomorskiego LZS.

Partnerem Mistrzostw Europy jest Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku.

Organizatorem Mistrzostw Europy była Polska Federacja Baszka – Kop oraz Gmina Luzino.