Międzynarodowy Turniej Wikęd/Kaszub Cup wygrywają Błękitni Wejherowo

Rozpoczęła się tegoroczna, jubileuszowa edycja Międzynarodowych Turniejów Kaszub Cup. W dniach 17-18.11.2018 na Hali Widowiskowo – Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie rywalizowało ponad 150 zawodników rocznika 2009. Po dwóch dniach sportowej rywalizacji najlepszym zespołem turnieju ( Liga Mistrzów) okazali się młodzi piłkarze Błękitnych Wejherowo, którzy w wielkim finale pokonali Osieczankę Osice. Na najniższym stopniu podium stanął rosyjski Junost, który w „bratobójczym” boju pokonał Swietlogorsk Kaliningrad.

W Pucharze Europy wygrało  WAPN   Wejherowo, na drugiej pozycji turniej zakończył KTS-K GOSRiT Luzino a na trzecie miejsce zajął Dragon Bojano.

Po zakończeniu turnieju wszystkie zespoły otrzymały z rąk Piotra Klecha– dyrektora GOSRiT Luzino i Tomasza Joryna – organizatora turnieju liczne nagrody.

Liga Mistrzów:

1.      Błękitni I Wejherowo

2.      Osiczanka Osice

3.      Junost ( Rosja)

4.      Swietlogorsk Kaliningrad ( Rosja)

Król strzelców – Anna Potrykus – UKS Dragon Bojano

Warto dodać, ze wyróżniono tradycyjnie na Kaszub Cup najlepszy zespół turnieju ze środowiska wiejskiego. Puchar ufundowany przez Piotra Klecha – prezesa Pomorskiego LZS otrzymała Osiczanka  Osice z miejscowości gdzie mieszka niewiele ponad 300 mieszkańców.

Cykl Ogólnopolskich Turniejów „Kaszub Cup” objęli patronatem honorowym: Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Dariusz Drelich – Wojewoda Pomorski, Krzysztof Ardanowski – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Gabriela Lisius – Starosta Powiatu Wejherowskiego, Jarosław Wejer – Wójt Gminy Luzino, Waldemar Moska – rektor AWFiS Gdańsk, Radosław Michalski – Prezes Pomorskiego ZPN, Polski Związek Piłki Nożnej i Pomorski LZS.

Nagrody dla uczestników sportowej rywalizacji ufundowali: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Gmina Luzino, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Firma Wikęd z Luzina, Pomorski ZPN, PZPN, producent rękawic bramkarskich Golier, AUCHAN Rumia, Nadleśnictwo Strzebielino,  Farm Frites. Wodę dla uczestników turnieju fundowała firma NATA.

Za tydzień kolejna odsłona Kaszub Cup. W turnieju organizowanym przez Pawła Buzałę zagrają zawodnicy rocznika 2006