Medale na Mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym

W dniach 5 – 8.10.2017  na pruszkowskim welodromie odbywały się mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym.

W pierwszym dniu torowych mistrzostw Polski o medale rywalizowano w trzech konkurencjach – wyścigu drużynowym  4 km na dochodzenie, sprincie drużynowym oraz wyścigu punktowym. W wyścigu drużynowym na dochodzenie po wyrównanej walce zwyciężyli zawodnicy KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. Drugie miejsce zajęła drużyna GKS Cartusia Kartuzy (OSSM LZS) w składzie Adrian Kaiser, Damian Sławek, Artur Sowiński i Kacper Wiszniewski.

Najwięcej emocji przyniosła rzecz jasna rywalizacja w omnium, czyli wieloboju kolarskim, na który składały się wyścigi scratch, tempo, eliminacyjny i punktowy.

W rywalizacji męskiej elity w wyścigu eliminacyjnym złoto wywalczył zawodnik Voster Uniwheels Team, Szymon Krawczyk, wyprzedzając Alana Banaszka z CCC Sprandi Polkowice i Szymona Sajnoka z Attaque Team Gusto (wcześniej GKS Cartusia Kartuzy). Czwarte miejsce wywalczył Sławek Damian (GKS Cartusia Kartuzy).

W popołudniowej sesji rozegrano wyścigi punktowe. Po złoto sięgnął Szymon Sajnok, srebro trafiło do Szymona Krawczyka, a brąz do Alana Banaszaka.

W scratchu męskiej elity wielu próbowało sięgnąć po cenny medal. Ostatecznie Biało-czerwoną koszulkę dla mistrza kraju w tej specjalności wywalczył Szymon Sajnok, pokonując Wojciecha Pszczolarskiego (SKC Tufo Prostejov) i Tobiasza Pawlaka (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne). Czwarte miejsce wywalczył po raz kolejny Sławek Damian.

Rywalizacja męskiej elity zakończyła się sukcesem Szymona Sajnoka, który pokonał w zmaganiach Daniela Staniszewskiego i Szymona Krawczyka.

W ostatnim dniu torowych Mistrzostw Polski w wyścigu mężczyzn na 1000m mistrzem Polski został Krzysztof Maksel z ALKS Stal Iglotex Ocetix Grudziądz, pokonując o 2 sekundy Adriana Kaisera z GKS Cartusia Kartuzy i o 4 swojego klubowego kolegę Kajetana Albanowskiego.