Medale na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym

W dniach 21-25 czerwca w Krokowej i Gdyni odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym w kategoriach: junior, juniorka, orliczka, młodzieżowiec i elita kobiet i mężczyzn. O tytuły mistrzowskie walczono w jeździe indywidualnej na czas i ze startu wspólnego. Zawodnicy i zawodniczki z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli łącznie 23 medale — 7 złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych. Wśród nich znaleźli się kolarze z naszego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży – GKS Cartusia Kartuzy.

Tytuł II wicemistrza Polski młodzieżowców zdobył Artur Sowiński GKS Cartusia Kartuzy. Tytuł I wicemistrza Polski wywalczył Szymon Sajnok, do niedawna też kolarz Cartusii, obecnie zawodnik grupy Attaque Team Gusto. Mistrzem Polski został Piotr Brożyna z CCC Sprandi Polkowice.

Młodzieżowcy ścigali się również 24 czerwca, mieli do przejechania 190 km. Wystartowało 80 kolarzy (w tym 44 z klubów Zrzeszenia LZS), wyścig ukończyło 60. Wyścig młodzieżowców był bardzo dynamiczny, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Na niespełna 40 km przed metą zaatakował Szymon Tracz (Wibatech 7R Fuji), który szybko uzyskał minutę przewagi nad peletonem. Ostatecznie wpadł na metę z 22-sekundową przewagą nad kontratakującym z głównej grupy Damianem Sławkiem (GKS Cartusia Kartuzy), a tuż za nim finisz o brązowy medal wygrał Tobiasz Pawlak (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne).