Medale na Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w LA

W dniach 9-11.02.2018 w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U 18 i U 20 w LA. Lekkoatleci naszego Zrzeszenia ambitnie walczyli wielokrotnie stając na  podium i poprawiając  rekordy życiowe. Medaliści reprezentujący pomorskie kluby LZS:

Złote medale:

Marcin Kowalski (GKS Żukowo) 2000 m U18 – 5:40,21
Zuzanna Drygalska (CMKL Człuchów) chód 3000 m U20 – 14:11,10 PB
Beata Topka (ULKS Talex Borzytuchom) 1500 m U20 – 4:22,48 PB

Wynik 4,22,48 na 1500m jest drugim krajowym rezultatem w historii startów halowych U20 ( rekord należy do Sofii Ennaoui- 4.16,63). W tegorocznych tabelach europejskich to 3 wynik, a światowych 4 !

Weronika Lewna (LKS Fenix Słupsk) 1000 m U18 – 2:54,56 PB

O medal otarł się Kuba Struniawski w biegu na 1000m. Po ambitnej walce zajął czwarte miejsce z nowym rekordem życiowym 2,32,28! Daniel Kryzel zajął świetne 5 miejsce poprawiając bezwzględny rekord życiowy na 3000m- 8,48,35 ! Piąte miejsce zajęła Agata Kotłowska na 1500m U20, z wyrównanym rezultatem życiowym. Bardzo dobrze wystartowały także w chodzie na 3000 m w kategorii juniorek młodych Kinga Skobel która była 4 i Natalia Westfal, która była 8.
Dominika Szczerba poprawił swój najlepszy wynik w pchnięciu kulą 11,86.

Rekordy życiowe poprawiali również Kasia Główczewska na 1000m-6 miejsce, Mikołaj Szczerba i Adam Spiczak- Brzeziński w biegu na 2000m. Marcelina Typa i Kuba Rowiński zbliżyli się do swoich rekordów walcząc ambitnie.
Blisko życiówek byli także Kuba Iwańca i Szymon Rzepka.
Poziom zawodów był niesamowity, ustanowiono masę rekordów Polski U18 i U20. Filmy z zawodów na stronie tv.torun

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!